2019 gruodžio
9
Pirmadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • „Atsidūsėjimai“ Šiluvoje

  Siųsti Versija spausdinimui

  Šiaulių dramos teatro aktorius Vladas Baranauskas (nekukliai pasigirsiu – mano draugas daugiau kaip 50 metų) atvažiavo į Šiluvos kultūros namus su menine programa „Atsidūsėjimai“.
  Popietė buvo skirta Tėvui Stanislovui atminti, paminėti. Įtaigus, su niekieno nesumaišomas balsas… Ištraukos iš to iškilaus kapucino pamokslų, jo išverstos Rainerio Marijos Rilkės eilės, pasakojimai apie Tėvą Stanislovą ir Paberžę… Ir muzika, dviejų akordeonų muzika… Grojo du jauni žmonės – Orinta Lukauskaitė ir Jonas Vozbutas, kuriems yra plojusios didžiausios Lietuvos ir Europos salės. Ką ten grojo! Jų rankose instrumentai kalbėjo, juokėsi, verkė ir vėl džiūgavo. Ir ne taip jau svarbu, kad salė nelūžo nuo žiūrovų. Gal greičiau ji buvo ne visai pilna, bet jauniesiems virtuozams tai nesukliudė būti nuoširdiems ir atsakingiems.
  Iš tų jaunų žmonių pajutau didžiulę pagarbą klausytojui. Kaip sakė viena žiūrovė, atrodė, kad tų vaikų net akys groja! Didžiausia pagarba jų tėveliams, mokytojai. Tai pačiai mokytojai Marytei Markevičienei, kurios mokinys Martynas Levickis džiugina ir stulbina pasaulį. Be abejo, didžiausia pagarba Šiluvos kultūrinių renginių organizatorei Birutei Greicienei, jos dėka įvyko šis renginys. Neapsiriksiu pasakęs, kad šitie žmonės ir yra tikroji Lietuvos garbė.

  Vaclovas Liubinas

  Komentarų nėra