2019 rugpjūčio
23
Penktadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • „Drugelių“ grupės vaikų fotografijų paroda

  Siųsti Versija spausdinimui

  Raseinių lopšelio-darželio „Saulutė“ filosofija remiasi Emilio Reggio ugdymo sistemos idėjomis, kai akcentuojamas vaikas ir jo kūrybiškumo atskleidimas, puoselėjimas ir skatinimas. Šios ugdymo sistemos pradininkas filosofas Loris Malaguzzi teigia, kad vaikas yra sudarytas iš šimto. Vaikas turi šimtą kalbų, šimtą rankų, šimtą minčių, šimtą būdų galvoti, žaisti ir kalbėti, šimtą būdų girdėti, žavėtis ir mylėti. Jis turi šimtą džiaugsmų dainuoti ir suprasti, šimtą pasaulių atrasti, išrasti, šimtą pasaulių įsivaizduoti.
  Lopšelis-darželis pritaikė vieną iš šimto būdų pažinti vaiką ir jį ugdyti – leisti vaikui, sudaryti jam sąlygas fotografuoti artimiausią aplinką. Šios veiklos rezultatas – lopšelio-darželio „Drugelių“ grupės vaikų fotografijų paroda „Pasaulis vaiko akimis“, kuri šiuo metu eksponuojama Raseinių švietimo pagalbos tarnyboje.
  Sausio 23 d. vyko parodos atidarymas. Jį pradėjo Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Audronė Kumpikevičienė, dalyvius pasveikino šios tarnybos direktorė Reda Kunickienė.
  Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Daiva Grudzinkaitė papasakojo, kaip supančią aplinką vaikai pamato pro fotoaparato objektyvą, kas skatina domėtis gamtos grožiu, suteikia drąsumo, pastabumo, kantrybės, džiugių emocijų, vysto kalbą ir vaizduotę. Grupės „Drugeliai“ ugdytiniai Vytautė Jonikaitė ir Armandas Sabutis papasakojo svečiams, kaip fotografuoja pastebėtą objektą, deklamavo eilėraščius, minė mįsles. Džiugu, kad parodos atidaryme dalyvavo ir tėvelių.
  Savo mintimis apie parodą dalijosi Švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Valdonė Balčaitienė, administratorė Erika Janušauskytė. „Saulutės“ direktorė Indrė Matevičienė teigė, kad kiekviena veikla prisideda prie individualios vaiko raidos, prie aukštesnės ugdymo kokybės.
  Daiva Grudzinskaitė,
  ikimokyklinio ugdymo auklėtoja

  Komentarų nėra