2019 gegužės
21
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • „Gėluvos snaigės“ sukvietė sporto entuziastus

  Siųsti Versija spausdinimui

  Žiema kasmet vis mažiau belepina smagiu šaltuku, šerkšno nėriniais ar baltomis, minkštomis sniego paklotėmis. Savaitgalį į žiemos sporto šventę ,,Gėluvos snaigės 2019“ sugužėjo būrys sportui neabejingų žmonių. Nors gamta žiemos sporto šventei iškrėtė pokštą, kad žiemos šventė būtų labiau panaši į bundančio pavasario šventę, tai nesutrukdė žiemos sporto mėgėjams. Kaip tik naktį paspaudė šaltukas ir nuo ankstaus ryto gėluviškius iš miego kėlė šios šventės šurmulys. Jau devintą kartą bendruomenės pirmininkas, sporto entuziastas Jonas Vazgys sukviečia Ariogalos krašto gyventojus – nuo mažų iki garbaus amžiaus sulaukusių į sporto šventę pasportuoti ar šiaip papramogauti, pabendrauti. Gėluvos bendruomenės nariai talkino tvarkant ir gražinant Birutės piliakalnį ir jo prieigas, kad šis nuostabus gamtos kampelis taptų dar patrauklesnis. Iš išvartų buvo įrengtos sėdimos vietos, jos priglaus pavargusius ne tik per šventę, bet ir ištisus metus. Čia pat, kalno papėdėje, iš nugenėtų pušų šakų ir plonų, menkaverčių medžių buvo sukrautas laužas.
  Šventės rengėjai dėkingi kad ir negausiai atvykusiems į šventę Ariogalos, Verėduvos, Palukščio,  Grajauskų, Didžiulių, Ramonų, Norgėlų, Gynėvės, Paliepių ir Raseinių vietos bendruomenių atstovams. Vidurdienį uždegtas didžiulis laužas, jis suteikė šventei ne tik egzotikos, bet ir šilumos. Prie laužo šildėsi sušalę šventės dalyviai, vaišinosi žuviene, ją čia pat ant laužo virė Zita Vazgienė ir Jolanta Pocienė. Atvykusieji į šventę galėjo pasivaišinti ir plovu, sumuštiniais, kai kas nepamiršo įsidėti termoso su karšta arbata ir lašinukų su kasdienine duona. Pasistiprinę visi skubėjo į varžybų trasas.
  Dėl suplonėjusio Gėluvos tvenkinio ledo teko atsisakyti poledinės žūklės, todėl žūklės mėgėjai vyko žvejoti ant Plembergo tvenkinio. Vidas Žeižys po tris valandas trukusios žvejybos tapo nugalėtoju, jo sugautų žuvų bendras svoris 1 360 g. Su 1 060 g
  svorio laimikiu antras liko Kęstas Giedraitis, trečia vieta tenkinosi jaunasis žvejys Ąžuolas Žemaitis, jam užkibo žuvys, kurių svoris siekė 300 g. Specialus prizas už didžiausią sugautą žuvį (220 g) atiteko V.Žeižiui.
  Prie šaškių lentų varžėsi stipriausi rajono šaškininkai. Jiems vadovavo patyręs teisėjas Jonas Kubilius. Šaškių rungtyje nepralenkiamas buvo V.Misevičius, jis surinko net 17 taškų, antrą vietą  iškovojo R.Gudavičius su 15 taškų, o trečia tenkinosi J.Jonyla su 13,5 taško.
  Bendruomenės namuose varžėsi stalo teniso mėgėjai suaugusiųjų ir jaunimo grupėje. Nugalėtoju jaunimo grupėje tapo Armandas Sadauskas, antrą vietą užėmė Emilius Lukoševičius, o trečia vieta tenkinosi Justas Velička. Suaugusiųjų grupėje nugalėtoja tapo Dalia Kundrotavičienė, ji aplenkė Petrą Karalių ir Vytautą Juškevičių.
  Organizatoriams teko paplušėti, kad tinkamai būtų paruoštos nors rogučių ir slidžių trasos vaikams. Jas reikėjo užlieti vandeniu ir užpilti sniegu. O suaugusiųjų kalnų slidinėjimo ir rogių rungčių teko atsisakyti dėl sniego trūkumo. Jau įdienojus įvairaus amžiaus ir sudėjimo vaikai, o jų užsiregistravo net penkiolika, rogučių trasoje lenktyniavo ne tik vieni su kitais, bet ir su švilpiančiu vėju. Toliausiai rogėmis nuvažiavo Orestas Grigelevičius ir Gabrielė Užemeckytė, antras liko Saulius Rimas, trečia Deimantė Barauskaitė. Slidėmis greičiausia buvo Evelina Visockytė, antra Augustė Dubauskaitė, trečia Anetė Žukauskaitė.
  Kone daugiausia smalsuolių sulaukė žiemos golfo rungtis. Dalyviai ledo ritulio lazda kamuoliuką turėjo pataikyti į lede padarytas ir taškais įvertintas duobutes. Rungtyniavo tik vaikai. Daugiausia taškų surinko S.Rimas, Andrius Karčiauskas ir Alisija Jankauskaitė.
  Daug emocijų ir palaikymo kiekvienas dalyvis sulaukė veltinio metimo rungtyje. Iš vyrų toliausiai numetė Ramūnas Paulauskas, po jo liko Mindaugas Babinskas ir Tomas Tamošaitis. Tarp moterų geriausiai sekėsi D.Kundrotavičienei, Laurai Valauskaitei ir Almai Grybienei.
  Labai populiarus buvo šaudymas į taikinį (šerną). Išbandyti taiklumą šiemet panoro tik vyrai. Taikliausi buvo M.Babinskas, A.Kilčauskas ir Romas Korsakas.
  Tikra atrakcija tapo rąsto pjovimo rungtis. Tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad lengva rąstą per laiką perpjauti, o kai pradedi, tai ir pjūklas linksta, ir stringa nelabasis ne laiku… Rungtį išbandyti panoro daug dalyvių. Jie miško aikštelėje turėjo trinkelėmis supjaustyti išvartas per tam tikrą laiką. Rungtyniavo vyrų ir moterų poros. Jiems teko šilčiausi plojimai ir pačios geriausios emocijos. Tarp vyrų greičiausi pasirodė pjovėjų E.Jonylos ir R.Paulausko pora. Antra vieta atiteko J.Vazgio ir Rimo Pociaus porai. Trečia vieta turėjo tenkintis M.Babinskas ir Romas Rudžinskas.
  Moterys taip pat pasirodė, kad nėra iš kelmo spirtos – traukė pjūklą kaip vyrai. Nepralenkiamos buvo Z.Vazgienė ir J.Pocienė. Nedaug nuo jų atsiliko D.Kundrotavičienė ir Beata Beresneva, o tračia vieta tenkinosi seserys Laura Valauskaitė ir A.Grybienė.
  Šventę vainikavo atskirų rungčių nugalėtojų ir prizininkų apdovanojimas, jis vyko ant Birutės kalno ant iš sniego padarytos pakylos.
  Jau daug metų mūsų žiemos sporto šventę ,,Gėluvos snaigės“ aplanko ir nepamiršta lauktuvių bei pagalbos ranką ištiesia ūkininkas E.Jonyla, Raseinių rajono tarybos nariai Diana Kaupaitienė, A.Kilčauskas, UAB ,,SSF“, Juozo Skamarako individuali įmonė. Visiems jiems tariame nuoširdžiai ačiū.
  Šventėje veiklos užteko visiems: kas džiaugėsi laimėtais medaliais, vaišinosi, ko gero, svarbiausia buvo gera nuotaika, nes tam puikias sąlygas sudarė ne tik šventės organizatoriai Gėluvos kaimo bendruomenė, RKC Gėluvoje, bet ir pati gamta, padovanojusi nedidelį šaltuką.

  Jonas Vazgys,
  bendruomenės pirmininkas

  Komentarų nėra