„Raseiniškių protuose 2020“ auksą nuskynė „Puponautai“

[1]Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje paskutinis sausio ketvirtadienis būna linksmas ir verčiantis sukti galvas net rimčiausius Raseinių krašto žinovus. „Raseiniškių protuose“ susirinko 14 komandų pasivaržyti ir išsiaiškinti, kas geriausiai išmano apie Raseinius. Žinias renginyje tikrino ne tik „veteranai“, šiemet prisijungė net 5 jaunimo komandos.
[2]„Šiemet protmūšis ypač nustebino dalyvių gausa ir tuo, kad keletą metų besitęsianti tradicija vis dar sulaukia nemažo kraštiečių susidomėjimo. Tai rodo daug metų dalyvaujančios ir iki paskutinio taško dėl nugalėtojų titulo kovojančios komandos. Jau 8 metus vykstantis renginys sulaukė ir naujų veidų – jaunimo komandų. Akivaizdu, kad krašto pažinimas tampa madingas ir tarp moksleivių“, – pastebėjimais dalijosi Arnas Zmitra.
Žaidimą sudaro 5 turai po 10 klausimų. Visi klausimai vienu ar kitu būdu susiję su Raseinių rajonu ar iš jo kilusiais žmonėmis. Nuo pat protmūšių pradžios klausimus sudarinėja VšĮ „Atrask Raseinius“ direktorius A.Zmitra, Šaltinio [3]progimnazijos istorijos mokytojas ekspertas Jonas Janušas, Marcelijaus Martinaičio bibliotekos bibliotekininkas Jonas Brigys, Raseinių krašto istorijos muziejaus muziejininkė Loreta Kordušienė bei Dubysos regioninio parko vyriausioji specialistė Laimutė Pečkaitienė. Pastaroji komisijos narė juokavo, kad kitais metais derėtų įvesti nominacijas ar apdovanojimus už patį šmaikščiausią atsakymą.
Garbingą I vietą „Raseiniškių protuose 2020“ užėmė „Puponautai“ (41,25 tšk.), II – „Valdžia“ (38,25 tšk.), III – „Dream team“ (32 tšk.), o IV vietoje liko „Gruzdiškė“ (31,75 tšk.). Organizatoriai džiaugiasi, kad atėję į renginį dalyviai ne tik sužino naujų, dar negirdėtų faktų, bet ir smagiai praleidžia laiką beieškodami atsakymų į sudėtingus, suktus ar net šmaikščius klausimus.
VšĮ „Atrask Raseinius“ komanda dėkoja komisijos nariams, partneriams – Marcelijaus Martinaičio viešajai bibliotekai, Dubysos regioninio parko direkcijai, Raseinių krašto istorijos muziejui bei „Redos idėjos namams“ už bendradarbiavimą ir įsteigtus prizus. Iki susitikimo 2021!

VšĮ „Atrask Raseinius“ informacija