2019 spalio
19
Šeštadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • „Raseinių motyvo“ kelionė

  Siųsti Versija spausdinimui

  Neįgaliųjų sporto ir sveikatingumo klubo „Raseinių motyvas“ nariai iš nevyriausybinių organizacijų veiklos rėmimo projekto finansavimui skirtų lėšų dviem dienoms vykome į Rusnę. Ten mus pasitiko Salos etnokultūros informacinio centro direktorė Birutė Servienė. Ji papasakojo apie senuosius Rusnės gyventojus, papildė mūsų žinias apie Mažąją Lietuvą, jos gamtą, sudėtingą polderių sistemą, kultūrinį Rusnės gyvenimą.
  Toliau mūsų kelionė tęsėsi link Nemuno deltos regioninio parko muziejaus. Mus pasitiko vyr. specialistė J.Dulkytė. Muziejus įrengtas labai šiuolaikiškai. Buvo taip įdomu, kad nepajutome nei laiko, nei nuovargio.
  Vėliau vyko edukacija „Žuvies kelias“, per ją ragavome jūroje ir upėse sugaunamų žuvų. Pamario gyventojai mus išmokė, kaip paruošti ir išrūkyti žuvį.
  Iš Uostadvario kapitonas Rimgaudas Paulius su savo kateriu plukdino mus Minija į Mingės kaimą, pro Krokų Lanką Upyte iki Kuršių Marių. Gyvai pamatėme daug paukščių, įdomių augalų, sužinojome, kad į marias įteka trylika upių. Prisiminėme, kad Nemunas, juosiantis Mažąją Lietuvą, vadinamas Atmata.
  Nakvoti vykome į Pakalnės kaimą, žydinčių liepų apsuptyje gėrėme arbatą, kas norėjo žvejojo.
  Kitą dieną važiavome į Ventės ragą. Vyriausiojo ornitologo Vytauto Eigirdo pasakojimų ir charizmos aprašyti neįmanoma. Pasakojimai apie paukščių migraciją, žiedavimą, pamario gamtą suteikė mums energijos. Grįždami užsukome į Švėkšnos Šv. Jokūbo bažnyčią.
  Aprašiau tik pažintinę kelionės dalį. Tačiau žinant, kad dauguma klubo narių yra su 20 proc. negalia, reikėtų paminėti ir sveikatingumo bei emocinę pusę. Tokiame kolektyve atsiskleidžia kiekvieno mūsų sugebėjimas atjausti artimą, galvoti ne tik apie save. Reikėjo pamatyti, kaip žmonės po sunkių insultų, vaikščiojantys tik su vaikštynėmis ar vežimėliais, įlipo į laivą. Žinoma, kapitonas, jau turintis patirties su neįgaliaisiais, daug padėjo, bet ir mes, sveikesni kūnu, stengėmės vieni dėl kitų.
  Klubo vadovė Irutė mus jau yra išmokiusi, kad visuomet išnaudotume galimybes sveikai pajudėti, taisyklingai pakvėpuoti, neskleisti negatyvių minčių, daug šypsotis ir dėkoti Dievui bei vieni kitiems. Nustebino mus, kokia graži yra Lietuva, o išgirstos žinios paakino dar labiau domėtis savo krašto istorija, kultūra ir gamta.
  Marija

  Komentarų nėra