2019 rugpjūčio
23
Penktadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Policijos pareigūnai įsikurs atnaujintame pastate

  Siųsti Versija spausdinimui

  Gruodžio 15 d. iškilmingai atidarytos naujos Raseinių rajono policijos komisariato patalpos. Specialiai pritaikytas pareigūnų darbui ir renovuotas antrasis Savivaldybės pastatas, dar kitaip gyventojų vadinamas „partkomas“ (adresas – Maironio g. 7), atvėrė duris gausiam svečių būriui. Renginys prasidėjo iškilminga policijos pareigūnų rikiuote ir valstybiniu himnu. Simbolinę įkurtuvių juostelę perkirpo vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, Policijos departamento policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Algirdas Kaminskas, Savivaldybės meras Remigijus Ačas ir Raseinių rajono policijos komisariato viršininkas Kęstutis Užemeckas. Kauno apskrities policijos kapelionas Tomas Karklys pašventino pastatą.

  Raseinių rajono policijos komisariato viršininko K. Užemecko pakviesti susirinkusieji apžiūrėjo įrengtas patalpas. Jose darbuosis 104 pareigūnai. Renovuotuose, dar dažais tebekvepiančiuose policijos darbuotojų kabinetuose pastatyti nauji baldai, atskirai įrengta operatyvaus valdymo poskyrio budėtojų vieta, paruoštos laikino sulaikymo kameros, ginklų ir specialiųjų priemonių saugyklos, asmenų apklausos, ūkinės bei kitos patalpos. Ypač smalsuolių dėmesį traukė laikinojo sulaikymo kameros su jose įrengtais gultais. „Liukso klasė“, – kažkas pajuokavo. Tačiau ilgiau čia užsibūti nesinorėjo.

  Pasak K. Užemecko, trijuose pastato aukštuose įsikurs visos rajono policijos komisariato institucijos, kurioms patalpos suplanuotos atsižvelgiant į gyventojų poreikius. Pirmame aukšte interesantai galės kreiptis dėl licencijų, čia taip pat darbuosis ir Migracijos bei Kelių policijos tarnybų pareigūnai. Antrame ir trečiame įsikurs Viešosios ir Kriminalinės policijos skyriai, Organizacinė grupė, Patrulių būrio vadas, apylinkių ir nepilnamečių reikalų inspektoriai, kanceliarija. Apžiūrėję patalpas svečiai ir policijos darbuotojai susirinko į posėdžių salę. Pirmasis su įkurtuvėmis raseiniškius pasveikino vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis. „Džiaugiuosi šiais laikais tokiu retu renginiu, kai policija įsikelia į naujas patalpas. Kita vertus, ir žmonės, kuriuos aptarnauja policija, atėję į gražesnes patalpas labiau pasitikės ja. Visuomenės pasitikėjimas policija labai svarbus, nes tarpusavio bendradarbiavimas ir saugumo užtikrinimas yra pakankamai komplikuotas dalykas. Šiaip, Raseiniai labai senas miestas. Ankstesnis rajono komisariato pastatas statytas 1936 metais, todėl pokyčių reikėjo. Aš džiaugiuosi tokiu ryžtingu jūsų rajono mero žingsniu, kad šiek tiek susispaudus rajono Savivaldybės administracijai buvo atlaisvintas pastatas ir suteiktas plotas policijai. Tai naudinga visiems rajono gyventojams. Taigi su įkurtuvėmis ir dar kartą ačiū už tokį abipusį supratimą“, – sakė ministras.

  Generalinis komisaras Saulius Skvernelis taip pat pasveikino susirinkusiuosius su šia gražia švente. Pasak Policijos departamento vado, tokios šventės vyksta nedažnai, todėl ypač malonu pažymėti, kad policijos pareigūnai keliasi į naujas patalpas ir galės dirbti normaliomis sąlygomis. „Galiausiai žmonės, kurie ateina į policiją, turi jaustis atėję į valstybinę instituciją ir negali būti žeminami pačios aplinkos. Tuo tarpu į senąjį Raseinių policijos komisariato pastatą nesinori nei užeiti, nei dirbti, nei juo labiau kalbėti apie Lietuvos policijos reprezentavimą. Nuo to labai priklauso ir darbo rezultatai, ir nuotaika, ir pasitikėjimas, ir visa kita. Šis Savivaldybės mero žingsnis – geras ir ryžtingas. Tai puikus policijos ir vietos savivaldos bendradarbiavimo pavyzdys. Turint noro, galima viską padaryti. Na, o mūsų kolegų darbo rezultatai tokiomis sąlygomis turėtų būti dar geresni“, – teigė S. Skvernelis.

  Žodį tarė ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Algirdas Kaminskas. Jis pasidžiaugė, kad patalpos, į kurias įsikelia Raseinių policijos pareigūnai, atitinka žmogiškąjį orumą. „Jos jau yra pašventintos ir palaimintos. Tačiau aš visuomet sakiau, kad patalpos, kokios bebūtų – laikino ar ilgesnio sulaikymo, kokiais patalais beklotos, niekada neatstos laisvės jausmo. Todėl norėtųsi, kad visi laikytųsi įstatymų ir niekas į jas nepakliūtų“, – linkėjo A. Kaminskas.

  Savo mintimis pasidalijo ir Savivaldybės meras Remigijus Ačas. „Manau, kad policija šiais laikais nėra lepinama, iš jos daugiau reikalaujama, negu duodama. Svarstėme apie naujo pastato statybą, tačiau šiais laikais tam surasti keliasde-šimt milijonų būtų neįmanoma. Na, o šis žingsnis buvo pasiektas dėl gražaus savivaldos ir policijos bendradarbiavimo. Šiais sunkiais laikais tai yra ekonomiška ir naudinga ir valstybei, ir savivaldai, ir policijai. Žinoma, šis sprendimas nebuvo lengvas, nes pasipriešinimas buvo labai didelis. Galbūt kažkam buvo gaila skirtis su šiuo pastatu, nes tai buvęs „partkomas“ ir jiems brangus tas prisiminimas. Miestiečiai buvo gąsdinami, kad aplink bus grotuoti langai, kad aptvaruose bėgios šunys, kad teks tvoromis apsitverti, netilps automobiliai ir panašiai. Tačiau aš dabar džiaugiuosi ir dėkoju visiems, kurie priėmė šį sprendimą. Visų pirma – tarybos nariams. Taip pat Savivaldybės tarnautojams, kurie suprato, sutiko susispausti ir dirbti ne taip patogiai. Dėkoju specialistams,
  kurie organizavo konkursus. Dėkoju rangovams. Norėčiau tik palinkėti, kad Raseinių komisariato darbuotojams šis pastatas suteiktų daugiau pasitikėjimo savimi ir orumo. Na, o kad policija bus miesto centre, tai miestas bus tik saugesnis“, – sakė R.Ačas.

  Savivaldybės administracijos direktorė Aurelija Ložytė ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Algirdas Kaminskas parašais patvirtino patalpų priėmimo – perdavimo aktą. Sutartis pasirašyta dešimties metų laikotarpiui su galimybe ją pratęsti penkeriems metams. Ji įsigaliojo nuo pasirašymo dienos. Pagal sutartį nuomininkas už pastatą Savivaldybei mokės 27233,26 Lt (be PVM) kas mėnesį. Pastato renovacija ir pritaikymas policijos reikmėms kainavo 355371 Lt (be PVM).

  Pasirašius oficialų dokumentą, renginys tęsėsi. Be paminėtų svečių pareigūnus pasveikino ir Raseinių komisariato viršininkui K. Užemeckui dovanas bei gėles įteikė Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Egidijus Lapinskas, Raseinių rajono apylinkės teismo pirmininkė Vidutė Micevičienė, Raseinių rajono apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras Donatas Lengvinas ir kiti susirinkusieji. Atsakomuoju žodžiu už sveikinimus svečiams padėkojo K. Užemeckas.

  „Alio, Raseinių“ žurnalistas pasidomėjo, kada policija persikels į naująsias patalpas. Raseinių policijos vadovas paaiškino, kad tai priklauso nuo techninių dalykų: reikia sujungti tiek telefoninius, tiek kompiuterinius ryšius, vaizdo kameras ir panašiai. Persikėlimo momentas užims šiek tiek laiko, todėl pareigūnai nori užsitikrinti, kad viskas vyktų sklandžiai. Taigi senuosiuose pastatuose – tiek T. Daugirdo g. 8, tiek Vilniaus g. 77 nieko nebeliks. Todėl nebeišplauks į JAV savininkui mokami nuompinigiai
  už senąjį pastatą, bet pasiliks Lietuvoje. Vilniaus gatvėje esantis pastatas yra Policijos departamento balanse, todėl greičiausiai bus parduotas. Beje, pareigūnai perspėjo, kad kraustymosi laikotarpiu gali atsitikti taip, kad senojo komisariato duris besikreipiantieji jau ras užrakintas, taigi reikėtų iškart ateiti į naująjį arba pasiskambinti telefonu.

  Komentarų nėra