A. Vizbaras – V. Kuzmarskis 0 : 1

Albinas STAKAUSKAS [1]

Balandžio 29 dieną Raseinių rajono apylinkės teismas paskelbė verdiktą byloje – Antanas Vizbaras prieš Vaidą Kuzmarskį. Kaip jau rašėme praeitame laikraščio numeryje, buvęs Raseinių rajono savivaldybės tarybos narys A. Vizbaras dėl garbės ir orumo įžeidimo pateikė teismui ieškinį, kuriuo apkaltino tarybos narį V. Kuzmarskį. Iš pastarojo buvo reikalaujama atlyginti neturtinę žalą – 50 tūkst. litų, kadangi 2010 m. gruodžio 10 d. Raseinių televizijos transliuotoje tiesioginio eterio laidoje „Mūsų perversmininkai“ V. Kuzmarskis paminėjo A. Vizbarą, kaip asmenį, galėjusį sudaryti uždaromų mokyklų sąrašus. To užteko, kad būtų iškelta byla.
Penktadienį, numatytu laiku, Raseinių rajono apylinkės teismo pirmininkė Vidutė Micevičienė, dalyvaujant ieškovui ir atsakovui, paskelbė, kad V. Kuzmarskis neperžengė ribų, tai yra, pasakydamas savo nuomonę, jis neturėjo tikslo paniekinti ar pažeminti nukentėjusįjį Vizbarą. Vaidas Kuzmarskis buvo išteisintas, o baudžiamoji byla nutraukta. Per 20 dienų nuo paskelbimo dienos nuosprendis gali būti apskųstas Šiaulių apygardos teismui.
[2]Paskelbus teismo nuosprendį, V. Kuzmarskis šypsodamasis išlėkė pro duris ir šūktelėjo, kad eina švęsti pergalės. Netrukus, nešinas teismo nutartimi, išėjo ir A. Vizbaras. Paklaustas, ar teiks apeliacinį skundą, ieškovas miglotai atsakė: „Ko gero. Aš nemanau, kad tokie dalykai toleruotini.“ Taigi, ar šioje istorijoje taškas jau padėtas, parodys artimiausias laikas.