2019 liepos
16
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Adventinės popietės

  Siųsti Versija spausdinimui

  Gruodžio 9-osios popietę, tamsiuoju metų laiku vykstant didžiajam metų šurmuliui, norgėliškiai, pakviesti bendruomenės tarybos, rinkosi į adventinę susikaupimo popietę. Bendruomenės namuose jų laukė šventiškai papuošta salė ir baltomis staltiesėmis padengti stalai, kvepiančios eglių šakos ir švytinti žvakių šviesa.
  Susirinkusieji greitai paįvairino stalus išmoningai paruoštais adventiniais ir kalėdiniais patiekalais, kuriuos ruošdavo mūsų mamos, močiutės ar promočiutės. Norgėlų kaimo bendruomenės pirmininkas Antanas Kilčauskas, pradėjęs šventę, susirinkusiuosius ir dėl įvairių priežasčių neatvykusius sveikino su artėjančiomis šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais, linkėjo prasmingų šventinių akimirkų, ramybės ir tylaus laukimo.
  Raseinių krašto istorijos muziejaus muziejininkė Loreta Kordušienė supažindino su advento tradicijomis ir papročiais. Teko prisiminti senų laikų ir savo jaunystės papročius, burtus bei valgius, orų ir metų laikų spėjimą. Pasakojimą muziejininkė paįvairino iliustracijomis.
  Renginį nuspalvino meno vadovės Zitos Žemaitienės ir Norgėlų kaimo bendruomenės saviveiklininkų atliekamos adventinės bei kalėdinės giesmės, kurių vadovė mokė visus šventės dalyvius. Skambėjo ir lietuvių liaudies ramios, adventinį laikotarpį atspindinčios melodijos. Prie šventinio stalo buvo dalijamasi valgių gaminimo paslaptimis, o kalbančiųjų lūpos vis tarė žodžius apie gerumą, šalia esančių atjautą.
  Šventei baigiantis niekas nenorėjo skirstytis – žmonės kaimyniškai dalijosi įspūdžiais, džiaugsmais ir bėdomis. Bendruomenės pirmininkas šventės pabaigoje dar sykį linkėjo, kad ateinančios šventės į kiekvieno mūsų širdis viltimi pasibelstų, kad kiekvienuose namuose niekados nepritrūktų laimės, šilumos ir džiaugsmo.
  Stanislava Neverdauskienė,
  Norgėlų kaimo bendruomenės tarybos narė

  ***

  Pirmąjį advento sekmadienį, gruodžio 2 d., į jaukią adventinę popietę susirinko Gruzdiškės ir aplinkinių apylinkių gyventojai. Popietę pradėjome ramiu pasisveikinimu ir eilėmis. Juk tik nuo mūsų pačių priklauso, kiek gerumo priimsime, kiek gerumo atiduosime ir ar gera bus mums patiems bei aplinkiniams gyventi.
  Gruzdiškės kaimų bendruomenės pirmininkė susirinkusiuosius pasveikino ir apdovanojo suvenyrais, linkėjo gerų artėjančių metų. Popietę vedė Gruzdiškės kaimo žiburys – Regina Petrauskienė, ji kartu su Raseinių neįgaliųjų draugijos ansambliu „Gaja“ sukūrė jaukią, įdomią, tradicijomis apipintą nepakartojamą nuotaiką. Jai padėjo draugijos pirmininkė Janina Stasiulevičienė. Nuostabias adventines giesmes giedojo Gruzdiškės moterų vokalinis ansamblis „Aušrinė“, kuriam vadovauja nauja vadovė Jolita Pužaitienė.
  Širdingai dėkojame visiems atėjusiems ir atvėrusiems širdis! Linkime ramaus ir šilto adventinio laikotarpio bei nuostabių artėjančių šv. Kalėdų ir Naujųjų metų!

  Inga Vasiliauskienė,
  kultūrinių renginių organizatorė Gruzdiškėje
  ***********

  Kaulakių bibliotekoje jau penktą kartą susirinkome į adventinį vakarą „Pabeldė angelas į tavo širdį“. Be nuolatinių kasmet šiame vakare dalyvaujančių Šiluvos parapijos klebono Erasto Murausko ir Vadžgirio sakralinės muzikos ansamblio, vadovaujamo Linos Lukošienės, antrą kartą dalyvavo Naglis Mačėnas iš Jurbarko rajono, Veliuonos. Kiekvienais metais į šiuos adventinius vakarus norisi įpinti ką nors nauja. Skiriasi ne tik atliekami kūriniai, bet kviečiami ir nauji vakaro dalyviai. Šiais metais pakviesta skaitovė Gintė Pareigė, ji skaitė kūrinius iš Bruno Ferrero kūrybos.
  Kunigas E.Murauskas kasmet atvyksta vis su kitais savo mokiniais, kuriuos moko groti gitara. Jis su mokiniais ne tik atliko keletą kūrinių, bet ir dalijosi mintimis apie tikėjimą Dievu, prisiminimais apie šį rudenį vykusį susitikimą su popiežiumi Pranciškumi. Uždavė klausimų, į kuriuos ne visi sugebėjo atsakyti. Kiekvienas galėjome įvertinti save, ar teisingai gyvename, elgiamės. Susimąstėme, kas yra gyvenimo prasmė ir tikslas, kas gyvenime svarbiausia: kai kam gal turtas, pinigai, o kai kam tikėjimas Dievu, paprastumas, nuoširdumas.
  N.Mačėnas, be kitų savo atliekamų kūrinių, labiausiai pakerėjo daina „Pušų viršūnėse rudens naktis sustojo“, kuriai eiles parašė poetė Janina Degutytė. Kaip sakė Naglis, J.Degutytė savo eilėse rašė „klevų viršūnėse“, bet žodis „pušų“ gal labiau tinka.
  Vadžgirio muzikos ansamblis atliko keletą sakralinės muzikos kūrinių. Bibliotekai ansamblio vadovė L.Lukošienė padovanojo ateinančių metų kalendorių, skirtą partizanų vado Jono Žemaičio-Vytauto atminimui. Papuoštas jo nuotraukomis, buvusių renginių, skirtų jo atminimui, nuotraukomis. 2019-ieji paskelbti Jono Žemaičio-Vytauto metais, o L.Lukošienė rūpinasi partizanų vado atminimo išsaugojimu. Gražiai ir jausmingai į melodijų pynę įsipynė G.Pareigės skaitomi skaitiniai iš B.Ferrero kūrybos.
  Renginyje priminta, kad iki sausio 6 d. vyksta Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“, kurios metu kviečiama dovanoti knygų bibliotekoms. Padėkota praėjusių metų šios akcijos dalyviams, vienas iš jų – Šiluvos parapijos klebonas E.Murauskas, skyręs lėšų reikalingoms knygoms įsigyti. Buvo kviečiama, kas gali, dalyvauti ir šiais metais. Dovanotos knygos paženklinamos specialiu lipduku.
  Biblioteka dėkinga renginio rėmėjams: pagrindinis šio renginio rėmėjas – Lina Pocienė ir jos individuali įmonė „Vaigmila“, Pagojukų seniūnijos seniūnas Antanas Valantinas dovanojo didelį šakotį, savo lėšomis prisidėjo skaitytojai Onutė ir Jonas Kairaičiai, Marytė Vasiliauskienė. Biblioteka taip pat dėkinga ir Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešajai bibliotekai, nemaža dalimi prisidėjusiai prie renginio. Dėkojame ir rajoninio laikraščio „Alio, Raseiniai“ fotografui, feisbuko paskyros redaktoriui Vytaliui Judickui, kuris jau eilę metų atvyksta į adventinius vakarus, juos filmuoja ir fotografuoja. Ačiū Kaulakių bendruomenės šeimininkėms, padėjusioms paruošti adventinį stalą, ant kurio buvo dedami tik pasninko valgiai.
  Išsiskyrėme su mintimi, kad kitais metais vėl susitiksme ir toliau tęsime jaukius, gražius adventinius vakarus. Tikiu, kad tą vakarą pasibeldęs į širdis angelas aplankys ir kiekvieno namus, atnešdamas laimę, džiaugsmą, jaukumą, santarvę, meilę ir ramybę. To ir linkiu visiems.
  Zita Gedminienė,
  Kaulakių bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
  **********

  Gruodžio 9 dieną Raseinių kultūros centre Plikiuose vyko adventinė popietė „Žvakutės spindesy“. Liaudies kalendoriuje teigiama, kad adventas – rimties, susikaupimo, fizinio ir dvasinio apsivalymo metas, ūkinių darbų pabaiga. Tai laikas įžiebti šviesą savo sieloje ir padėti kitam tą šviesą įžiebti savyje.
  Prasmingi posmai ir žvakučių šviesa sklido iš popietę pradėjusių mažųjų artistų – Plikių vaikų kūrybinės grupės „Lašeliukai“ (vad. A.Ročkienė) ir renginio vedėjos bendruomenės pirmininkės Vilmos Šegždienės skaitomų posmų. Švelniai, sakraliai skambančių kanklių muziką dovanojo Ariogalos muzikos mokyklos „Lyrika“ kanklių specialybės mokinės Goda Jakštytė ir Gabija Mockutė (mokyt. R.Jurkienė). Buvome sužavėti žinomų bei dar negirdėtų bardo Naglio Mačėno iš Jurbarko rajono Veliuonos atliekamų dainuojamosios poezijos kūrinių. Plikių moterų vokalinio ansamblio (vad. V.Štilpa) dainos kvietė pajusti širdyje šv. Kalėdų džiaugsmo laukimo stebuklą…
  Šis advento sekmadienis subūrė bendruomenės narius, leido pasijusti didelio kolektyvo dalimi, padėkoti vieni kitiems už tai, kad padeda atrasti bendrystę, pabūti šiltai, jaukiai prie bendro stalo, pasivaišinti ir pabendrauti. Taip ir norisi, kad didžiojo laukimo metą kiekvieno – mažo, jauno, seno – širdyse dygtų atjautos, gėrio sėklos, šildytų artimųjų rankos, visų namuose skleistųsi ramybė ir šiluma.

  Laimutė Litvinskienė,
  kaimo bendruomenės „Gynėvė“ tarybos narė

  ****************

  Lapkričio 28 d. Berteškių bibliotekoje vyko adventinė popietė ir senų maldaknygių paroda. Popietė prasidėjo giesme „Aleliuja“, ją atliko Erika Pužaitytė. Bibliotekininkė R.Toleikienė susirinkusiuosius supažindino su advento istorija ir svarbiausiomis tradicijomis. Vėliau žodis buvo suteiktas svečiui – Betygalos kunigui, soc. pedagogui, psichologijos magistrui, jūros pajėgų kapelionui, kapitonui leitenantui, komandorui, Lietuvos kariuomenės baikerių klubo „Perkūnas“ MCC garbės nariui Romualdui Ramašauskui. Svečias pasidalijo tikėjimo tiesomis ir kunigystės tarnavimo prisiminimais Afganistano misijoje ir laivyne. Savo kūrybos eilių advento tema paskaitė Jonas Vilčinskas. Regina Petrauskienė ir Antanas Miceika atliko keletą savo kūrybos ir kitų autorių advento giesmių ir dainų.
  Visi buvo pakviesti pabendrauti prie arbatos puodelio ir atsineštų vaišių. Maloniai nuteikė A.Miceikos ir J.Vilčinsko savos kūrybos eilės. Iš popietės dalyviai skirstėsi pasisėmę pakilios šventinės nuotaikos.
  Roma Toleikienė, bibliotekininkė
  ************

  Adventas – tai susikaupimo, pasiruošimo Kristaus atėjimui į šį pasaulį metas. Tamsusis prieškalėdinis laikotarpis – žmonių fizinio ir dvasinio apsivalymo, stebuklingos ramybės ir taikos metas.
  Raseinių neįgaliųjų draugijos ansamblis „Gaja“ paruošė specialią tam laikotarpiui skirtą programą. Su ja buvome šiltai priimti Gruzdiškės, Kaulakių, Akstinų ir Lenkelių bendruomenėse. Žmonėms neteko liūdėti, nes buvo aktyviai užimti: pynė vainiką, jį puošė kankorėžiais, obuoliais, žaisliukais, saldainiais ir žvakėmis. Susirinkusieji susipažino su kiekvieno simbolio reikšmėmis, su senovės papročiais, burtais, minė mįsles, giedojo giesmes, dainavo dainas. Palyginome, kaip senovės lietuviai ruošdavosi šventėms ir kaip dabartiniais laikais.
  Gal šie metai buvo ne tokie, kokių norėjosi. O kad ateinantieji būtų geresni, davėme daug patarimų. Būkime laimingi, nekreipkime dėmesio į savo problemas. Jos egzistuoja tik tam, kad parodytų, kokie mes galime būti stiprūs ir įveikti visas kliūtis. Sakoma, kad angelai sergsti visose gyvenimo sferose, kad kiekvienas žmogus turi savo angelą sargą. Tad tegul dieviškasis angelas globėjas suteikia mums išminties ir meilės, pakeičia mūsų blogas mintis į geras, guodžia, gina, apsaugo mus nuo pikto ir laimina kiekvieną geros valios žmogų. O kad šventų Kalėdų angelas atneštų ramybę, santarvę ir meilę į kiekvieno namus, padovanojome kiekvienam savo rankų darbo angelėlį. Laimingų ir prasmingų ateinančių metų!

  Regina Petrauskienė,
  Neįgaliųjų draugijos ansamblio „Gaja“
  vadovė

  Komentarų nėra