2020 balandžio
5
Sekmadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Advento keliu

  Siųsti Versija spausdinimui

  Gruodžio 8 d. po Sumos šv. Mišių bazilikoje paminėti antrojo advento sekmadienio rinkomės į Šiluvos piligrimų informacijos centro muziejų. Puikią, dvasingą programą šiluviškiams dovanojo RRKC Nemakščiuose kolektyvas ir Nemakščių seniūnijos jungtinis ansamblis.
  Šešti metai, kai nemakštiškiai paruošia advento laikotarpiui dvasingą programą ir dovanoja ją ne tik mūsų, bet ir kaimyninių rajonų žmonėms. Gražią idėją ir iniciatyvą suburti vienam tikslui seniūnijos bendruomenių atstovus įgyvendino Nemakščių seniūnas Remigijus Laugalis, Nemakščių kultūrinių renginių organizatorė Lina Andrulienė ir meno vadovas Juozapas Juščius.
  Puikiai paruošta meninė programa su giesmėmis, skatinančiomis nurimti, atsitraukti nuo kasdienių rūpesčių, pamąstyti apie savo vertybes, palietė visus, nė vieno nepaliko abejingo. Nuoširdžiai dėkoju nemakštiškiams už dvasingą popietę ir puikiai praleistą laiką.
  Birutė Greicienė,
  kultūrinių renginių organizatorė Šiluvoje
  *************

  Žiemišką gruodžio 1-osios popietę Vengerskų kaimo bendruomenės nariai rinkomės į bendruomenės namus pasigaminti adventinių vainikų. Mums buvo be galo smagu ir įdomu, dirbome su džiaugsmu! Kaip gera parsinešti į namus švenčių laukimo dvasios…
  Veiklos organizatoriai

  ***********

  Artėjant didžiosioms metų šventėms moterys rinkosi į Kalnujuose esančią salę gaminti žvakių. Iš pradžių nedrąsiai, o paskui viskas ėjosi kaip iš pypkės. Darbščios moterys pasigamino net po kelias žvakes – pasipuoš namus, o kitas padovanos. Vaikai spalvino iš sodos ir krakmolo pagamintus žaisliukus. Jie džiugins Kalėdų eglutę. Moterys nusprendė, kad tokia veikla – geras laisvalaikio praleidimo būdas, o kūrybai minčių visada atsiras. Jau kitą penktadienį 16 val. dalysimės mezgimo paslaptimis. Laukiame norinčių dalyvauti!
  Laimutė Banienė,
  kultūrinių renginių organizatorė Kalnujuose

  *****************

  Lapkričio 30 d. Gervinėje vyko adventinis susitikimas „Pradžia“. Jaukumu ir šiluma pripildytuose bendruomenės namuose mažieji kaimo gyventojai susirinkusiesiems padovanojo teatralizuotą spektakliuką apie adventą, jo reikšmę ir laukimo – kūdikėlio Jėzaus gimimo prasmę. Kad advento laikotarpis, stebuklo laukimas būtų įdomesnis, gaminome ir dekoravome angeliukus, taip sukurdami stebuklingą angelų miestą.
  Jau tapo tradicija, kad per Gervinėje vykstančius renginius organizuojame kaimo gyventojų darbų parodas. Šį kartą mus džiugino Dariaus Mickevičiaus pieštuku pieštų darbų paroda.
  Advento popietė ištirpo kaip žvakė. Susibūrimas turėjo teigiamą emocinį užtaisą: į namus šios šiltos ir jaukios popietės dalyviai skirstėsi lydimi gražaus pasibuvimo džiaugsmo, gavę gerų emocijų.
  Linkime visiems sustoti ir suvokti tikrąją Kalėdų prasmę, neatitrūkstant nuo mūsų šaknų ir tęsiant tradicijas.

  Žaneta Vaištarienė,
  kultūrinių renginių organizatorė Gervinėje

  *****************

  Prieš gražiąsias žiemos šventes dažnas pagalvoja, kaip jas reikėtų pažymėti. Gal sugalvoti šį tą naujo, ypatingo, džiuginančio artimuosius, bendradarbius? O gal sugalvoti kokių nors žmones buriančių veiklų? Pedagogas niekada nepamiršta, kad jo mokinio laiminga vaikystė priklauso nuo emociškai pasiekiamų tėvų. Pagalvojome, gal pakviesti šeimas kurti adventinius (kalėdinius) vainikus? Neapsirikome…
  Kol vyko konkursas, Šaltinio progimnazijos multifunkcis centras kvepėjo spygliuočiais, lankytojus džiugino adventinių (kalėdinių) vainikų įvairovė, girdėjosi ne vieno garsiai ištarta mintis „iš kur žmonės semiasi tokios išmonės?“ Konkursui buvo pristatyta 68 vainikai iš įvairių rajono ugdymo įstaigų. Šeimas gaminti vainikus telkė 31 pedagogas. Kadangi vyko konkursas, buvo išrinkti ir laureatai.
  Tarp priešmokyklinio ugdymo grupių laureatais tapo Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos PUG „Smalsučiai“ auklėtinė Austėja Bukantytė (priešmokyklinio ugdymo pedagogė Rasa Matevičienė), Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos PUG „Bitutės“ auklėtinis Augustas Pocius (PU pedagogė Ingrida Urbutienė) ir Raseinių lopšelio-darželio „Liepaitė“ „Kodėlčiukų“ grupės bendras darbas (vaikučių pedagogė Rita Gurskienė).
  Pirmųjų klasių grupėje laureatais tapo Šaltinio progimnazijos pirmokai Pijus Dambrauskas (mokytoja Meilė Radavičienė), Vanesa El Dahabi (mokytoja Raimonda Latvienė) ir Ariogalos gimnazijos mokinys Nojus Kačiulis (mokytoja Aldona Zajančkauskienė).
  Laureatais iš antrokų tapo Evelina Vaznytė, Lukas Alešiūnas iš Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos (mokytoja Rita Petkienė), Elzė Lukoševičiūtė iš Šaltinio progimnazijos (mokytoja Giedrė Matusevičienė) ir Ariogalos gimnazijos antrokė Urtė Krūgelytė (mokytoja Auksė Jankūnienė).
  Gausiausias laureatų būrys – trečiųjų klasių grupėje. Jais tapo Šaltinio progimnazijos mokiniai Vakarė Klijūnaitė (mokytoja Vitalija Barakauskienė), Rokas Stoškus (mokytoja Rita Aginskienė), Ugnius Mažeikis (mokytoja Liuba Vaigauskienė) ir Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos 3 klasės mokytojos Jūratės Dumskienės mokiniai Arijana Būziūtė, Estela Jonaitytė ir Martynas Kancevičius.
  Arminas Barauskas ir Taut­vydas Urbonas iš Šaltinio progimnazijos tapo laureatais tarp ketvirtų klasių. Jų mokytojos – Gema Lapkauskienė ir Rita Diržienė. Bendras Šaltinio progimnazijos 4 d klasės darbas taip pat nusipelnė laureato vardo. Mokinius bendram darbui telkė mokytoja Jolita Marcinkienė.
  Konkurso organizatoriai kvietė savo padarytais šventiniais vainikais dalytis. Autoriams sutikus daug darbų atsirado miesto įstaigose. Konkurse dalyvavusiais adventiniais (kalėdiniais) vainikais pasipuošė Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba, naujieji Nakvynės namai, Raudonojo Kryžiaus vaikų dienos centras, Dariaus Adomavičiaus vairavimo mokykla ir kitos įstaigos.
  Labai džiaugiamės konkurso rėmėjais, kurie darbščias, kūrybiškas šeimas, o ypač vaikus, pradžiugino saldžiomis, gražiomis šventinėmis dovanomis. Dėkojame D.Adomavičiaus vairavimo mokyklos direktoriui D.Adomavičiui, Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybai ir metodininkei Saulei Sitavičienei, Raudonojo Kryžiaus Raseinių skyriui ir jo vadovei Almai Kurmauskienei.
  Meilė Radavičienė,
  Rita Aginskienė, Rima Krivickienė,
  organizatorės

  **************

  Adventas – susikaupimo, pasiruošimo Kristaus atėjimui į šį pasaulį metas, trunkantis beveik mėnesį. Šiemet lapkričio 30-ąją į Lenkelių kaimo bendruomenės namus rinkosi vietos gyventojai. Šią jau tradicine tapusią advento popietę bendruomenės pirmininkė Skaidrutė Žuvelaitienė pradėjo pamąstymais apie tylų gražiausių metų švenčių laukimą, apie palaimą dalytis gerumu, nelikti abejingiems sunkiau gyvenančiam kaimynui, pažįstamam ir visiškai svetimam. Savo dvasingus eilėraščius apie gyvenimą ir jo prasmę skaitė mokytoja Irena Bulotienė. Atliekamais muzikos kūriniais susirinkusiuosius džiugino Gytė, Julija ir Rugilė.
  Toliau popietę vedė labai laukta viešnia vienuolė sesuo Regina Teresiūtė. Ji pakvietė susirinkusiuosius sustoti ratu ir pasimelsti. Ratelio viduryje buvo uždegta žvakė, nuo kurios kiekvienas savęs link nutiesė mažą spindulėlį. Žmonės susikaupę ir susimąstę klausėsi sesers Reginos skaitomų Šv. Rašto žodžių apie žmogaus gyvenimo prasmę. Buvo prisimintos adventinio vainiko tradicijos. Vainikas dažniausiai pinamas iš eglių ar kitų spygliuočių šakų, nes amžinai žaliuojantis medis – gyvybės simbolis. Svarbus vainiko akcentas – keturios žvakės, simbolizuojančios keturias laukimo savaites. Visiems kartu dalyvaujant ir klausantis, buvo nupintas vainikas iš eglės šakelių, į vainiką įpinti kankorėžiai, obuoliai ir naujametiniai žaisliukai, simbolizuojantys žemės teikiamas gėrybes. Taip buvo įžiebta advento ramybės ir paguodos šviesa kiekvieno širdyje.
  Popietėje viešnia priminė kalėdaičio istoriją ir prasmę, pasakojo apie adventinį didžiausio svečio – Kristaus laukimą. Jo laukdami turime permąstyti savo gyvenimą, atsiprašyti artimųjų, su jais susitaikyti, kad per Kūčių vakarienę ramia sąžine ir švaria širdimi galėtume dalytis kalėdaičiu su artimaisiais. Vienuolė sesuo Regina parodė, kaip kepami kalėdaičiai: įkaitinama speciali elektrinė keptuvė su raštais, užpilamas samtelis tešlos, stipriai paspaudžiama rankena. Po kelių akimirkų atidaroma keptuvė ir paimamas ką tik iškeptas kalėdaitis. Vienuolė paaiškino, kad tik kunigui pašventinus ši duona tampa tikru kalėdaičiu. Iškeptas paplotėlis dedamas ant lygaus paviršiaus, o kraštai kruopščiai apdailinami. Kiekvienas popietės dalyvis dalyvavo kalėdaičių kepimo procese.
  Šiuolaikinį žmogų sunku sudominti senosiomis tradicijomis, tačiau bendruomenės aktyvas nori įtraukti visus į prieššventinio laikotarpio veiklas, užsiėmimus praturtina etnografiniais elementais, stengiasi atkurti tradicijas kartu laukti didžiųjų metų švenčių, vakaroti, ilsėtis prasmingai užsiimant malonia širdžiai veikla.
  Jolanta Gudeikytė,
  Lenkelių kaimo bendruomenės narė

  **************

  Gruodžio 6 d. Butkiškės biblioteka suorganizavo adventinę popietę. Joje dalyvavo žurnalistė, poetė Dalia Teišerskytė. Gerbiama viešnia papasakojo apie savo vaikystę, tremtyje praleistą paauglystę, jaunystę, studijas, intensyvius ir kūrybingus, brandžius gyvenimo metus, apie politinę veiklą, darbą Seime, šeimą. Pašnekovė pasakojo įdomias istorijas iš savo gyvenimo, įliedama humoro, todėl laikas prabėgo labai greitai. Muzikinius intarpus dovanojo Elvyra Vaštakienė, ji atliko keletą savo kūrybos lyrinių dainų.
  Sakoma, kad į Naujuosius metus reikia žengti be skolų ir be neužbaigtų darbų. Bibliotekininkams gerai atlikti savo darbą žymiai lengviau turint daug skaitytojų, sulaukus jų supratimo, paramos ir nuolat matant dėkingas šypsenas.
  Vieni svarbiausių mano darbų ir pareigų – padėkoti už tai, kad skaitytojai buvo kartu, kad skaitė, komentavo, siūlė idėjas, dalyvavo renginiuose, edukacinėje veikloje. Taip pat nuoširdžiai ačiū bibliotekos rėmėjams. Pagrindinė mūsų renginių rėmėja yra Irutė Jokubauskienė. Labai dėkoju skaitytojoms Liudvikai Radvilienei, Bronei Bortnikaitei, Danguolei Noreikienei, jos nenuilstamai visus metus aktyviai skaitė, lankė visus organizuojamus renginius, aktyviai įsitraukė į visuomeninę bibliotekos veiklą, dalyvavo skelbiamose akcijose. Vaivai Svirnelienei dėkoju už skaitymą, nuolatinį indėlį padedant organizuoti renginius.
  Buvo paskelbtos nominacijos. Nominacija „Metų skaitytojai“ atiteko Adijanai ir Jonui Bugeniams. Jie tik šiais metais įsijungė į aktyvių skaitytojų gretas. Nominacija „Jauniausias skaitytojas“ įteikta mažajai Militai Svirnelytei. Turime kelias tokio amžiaus skaitytojas (tiksliau – klausytojas, nes joms knygeles skaito mamytės, kiti šeimos nariai), bet Milita yra aktyviausia, mama visada pasiruošusi padėti bibliotekos veikloje, o dukrelė kartu.
  Nuoširdžiai dėkojome visiems, kurie skaitė, lankėsi renginiuose, vienaip ar kitaip prisidėjo prie bibliotekos veiklos.
  Renginio viešnioms tarėme ačiū už galimybę pabendrauti, už šiltą ir nuoširdų bendravimą prie arbatos puodelio.
  Atsisveikindama visiems palinkėjau ramaus, prasmingo ir savito adventinio laikotarpio, kuris bematant baigsis, atnešdamas šv. Kalėdų džiaugsmą, viltį ir meilę, pagarbą ir gerumą, pasitikėjimą ir santarvę.
  Vilma Augustinavičienė,
  Butkiškės bibliotekos bibliotekininkė

  *********************

  Prasmingais posmų žodžiais Vosiliškio bendruomenėje prasidėjo adventinė popietė. Ją vedė Raseinių rajono neįgaliųjų kolektyvas „Gaja“. Nuskambėjus giesmei šventės dalyviams buvo priminta adventinio vainiko istorija, simbolių reikšmė ir pinamas pats vainikas.
  Vedėjos daug pasakojo apie šį šventinį laikotarpį, galimus ir draudžiamus dirbti darbus, jų reikšmes ir pasekmes. Popietėje žaidėme įvairius žaidimus, minėme mįsles, būrėmės, klausėmės pasakojimų ir kolektyvo atliekamų adventinių dainų. Sužinojome, kad norint, jog ateinantys metai būtų geresni, reikėtų adventiniu laikotarpiu atlikti dešimt gerų darbų, pavyzdžiui, kasdien pasivaikščioti gryname ore, nepamiršti šypsotis, tyliai pasėdėti, pamąstyti ar paskaityti knygą, pralinksminti nuliūdusį draugą ir t. t. Abejingų nepaliko meno vadovės Reginos Petrauskienės melodingos dainos, sušildžiusios kiekvieno mūsų širdį. Svečių pagaminti ir padovanoti baltieji angeliukai saugos kiekvieno mūsų namus ir širdis pripildys gerumo.
  Dėkojame kolektyvui „Gaja“ ir neįgaliųjų draugijos pirmininkei Janei Stasevičienei už gerai kartu praleistą laiką, naujas žinias, linkėjimus, primintus papročius ir tradicijas. Ačiū šeimininkėms už gardžius pyragus, kvapnią arbatą. Juk kartu prie bendro stalo praleistas laikas yra Dievo dovana.
  Vanda Liutinskienė, Vosiliškio bendruomenės tarybos narė

  Komentarų nėra