2019 rugpjūčio
23
Penktadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ Ariogalos gimnazijoje

  Siųsti Versija spausdinimui

  Sausio 12-osios rytą Ariogalos 209 kuopos jaunieji šauliai kiek­vieną Ariogalos gimnazijos bendruomenės narį pasitiko įsegdami neužmirštuolės žiedą, taip primindami, kad šiandien svarbi diena visai lietuvių tautai.
  Pirmą pamoką klasėse žiūrėjome filmuotus vaizdus iš tos lemtingos sausio 13-osios nakties. Vėliau visa gimnazijos bendruomenė pagerbė žuvusius už Lietuvos laisvę tylos minute ir išskubėjo į gimnazijos kiemą, kur laukė laužas, šilta arbata ir skaudžius įvykius primenančios dainos.
  Laisvės gynėjų dienos minėjimas tęsėsi ir šeštadienį. Sausio 13-ąją Ariogalos kultūros namuose vyko minėjimas, skirtas Laisvės gynėjų dienai. Renginį pradėjome valstybės himnu, toliau skaitėme eiles ir prisiminėme faktus iš 1991 metų sausio 13-osios. Minėjime dalyvavo Ariogalos gimnazijos mokytojai, mokiniai bei Kazickų šeimos fondo generalinė direktorė Neila Baumilienė, ji pasidalijo savo prisiminimais apie 1991 metų sausio įvykius.
  Jau tradicija, kad Ariogalos gimnazijos jaunieji šauliai kasmet dalyvauja Vilniuje vykstančiame pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“. Daugiau nei 7 000 Lietuvos piliečių, tarp jų ir Ariogalos gimnazijos jaunieji šauliai, pagerbė žuvusius už Lietuvos laisvę Antakalnio kapinėse ir po 9 km bėgimo finišavo prie Vilniaus televizijos bokšto.
  Dalyvaudami akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“ prisiminėme istorinius sausio įvykius, pagerbėme žuvusiųjų atminimą.
  Dovilė Kveselytė,
  Ariogalos gimnazijos jaunoji šaulė

  Komentarų nėra