2019 liepos
16
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Andriejaus Radčenko debiutinė paroda

  Siųsti Versija spausdinimui

  Birželio 28-ąją jaukioje Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos II a. fojė vyko Andriejaus Radčenko fotografijos darbų parodos atidarymas. Į parodos atidarymą atvyko Andriejaus šeimos nariai, draugai, pažįstami, kolegos. Parodos autorių kalbino Skaitytojų aptarnavimo ir kraštotyros skyriaus vyr. bibliotekininkė Asta Kriščiokaitienė.
  Pristatydamas pirmąją savo fotografijos darbų parodą, Andriejus, galima teigti, atsakė ir į susirinkusiųjų klausimus.
  „Sveiki, mieli mano pirmosios fotografijų parodos lankytojai, – šiltai į susirinkusiuosius kreipėsi parodos autorius. – Tikriausiai su daugeliu iš jūsų esame pažįstami, tačiau tiems, kas manęs nežinote ir nepažįstate, arba galvojate, jog nepažįstate, trumpai pasakysiu, kad esu ištikimas Raseinių krašto gyventojas, gimęs ir augęs Nemakščių miestelyje, o šiuo metu gyvenantis ir dirbantis Raseiniuose. Fotografija yra labai nesenas mano hobis. Turiu tik muzikinį-pedagoginį profesinį išsilavinimą, tad fotografijoje esu visiškas mėgėjas. Nors iki šiol ir neturėjau artimesnio ryšio su vaizduojamuoju menu, visada žavėjausi grafika ir pasvajodavau, kad kada nors išmoksiu piešti. Atrodo, šis noras, užgimęs maždaug prieš trejus su puse metų, išsipildė man parankia forma. O prasidėjo viskas nuo pasivaikščiojimo Dubysos pakrantėmis. Sužavėtas nepaprasto grožio, panorau šias akimirkas „sustabdyti“. Žinoma, tam pasitarnavo „ponas“ išmanusis telefonas. Rezultatas nudžiugino ne tik mane – iš draugų sulaukiau pagyrų ir paskatinimų, tad netrukus mano kuprinėje atsirado ir veidrodinis fotoaparatas.
  Šioje parodoje pateikiau, mano akimis, geriausias savo tų beveik ketverių metų fotografijas. Jas suskirsčiau į tris kategorijas – žanrus, kurie man labiausiai aktualūs: peizažai (gamta), gatvės fotografija (žmonių gyvenimo akimirkos) ir konceptuali fotografija (idėjos, simboliai).
  Dėkoju, kad savo laiką skyrėte pažinčiai su manimi ir mano darbais, linkiu kuo geriausios kloties ir tegul mūsų neapleidžia grožio artumas“, – kalbėjo A.Radčenko.
  Kaip žinome, Andriejus yra Raseinių meno mokyklos gitaros mokytojas, bardas, todėl parodos atidaryme skambėjo jo ir Ryčio Germanavičiaus atliekami kūriniai.
  A.Radčenko parodos atidarymo proga sveikino tėvai, bendradarbiai, draugai ir pažįstami bei viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Danguolė Kasparavičienė ir šios parodos organizatorė ir vedėja A.Kriščiokaitienė.
  Dalyvavusieji parodos atidaryme turėjo galimybę ne tik pasigrožėti fotografijose įamžintais vaizdais, bet ir prie kavos puodelio pabendrauti su įdomiu, šmaikštumo nestokojančiu Andriejumi.
  Gyventojai fotografijomis galės pasidžiaugti jiems patogiu metu visą liepos mėnesį darbo dienomis nuo 8.00 iki 18.00 val., šeštadieniais – nuo 8.00 iki 16.30 val. Kviečiame apsilankyti.
  Rūta Gudžiūnienė

  Komentarų nėra