Apdovanojimai konkurse „Už Raseinių, ant Dubysos“

Siųsti Versija spausdinimui

Šiemet, jau 21-ąjį kartą, Dubysos regioninio parko direkcija pakvietė moksleivius ir suaugusiuosius dalyvauti tradiciniame rašinių, piešinių ir fotografijų konkurse „Už Raseinių, ant Dubysos“, skirtame Vietovardžių ir Žemaitijos metams.
Konkurso tikslas – skatinti susidomėjimą gimtojo krašto istorija ir gamta, etnine kultūra, gražiausia vidurio Lietuvos upe – Dubysa, ugdyti pilietiškumą ir meninę saviraišką. Šiemet buvo trys temos: „Lietuvos vietovardžiai – tai atminties ir kalbos lobynas, o kartu – mūsų protėvių kūrybingumo išraiška“, „Mes – žemaičiai raseiniškiai“, „Gamtos ir žmogaus veiklos darna – Dubysos regioninio parko vertybių apsaugos garantas“.
Džiugu, kad Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos jauniesiems menininkams buvo paskirtos net dvi prizinės vietos. Septynmetė Liepa Juškaitė už piešinį „Regioniniame Dubysos parke“ I–IV klasių grupėje užėmė III vietą, o Medėja Vaitkevičiūtė už piešinį „Nykstantys kaimai Raseinių rajone“ laimėjo I vietą V–VIII klasių grupėje. Agnieškai Aukštakytei I–IV klasių grupėje įteiktas specialusis prizas už piešinį „Svečiuose pas žemaičius“. Beje, Agnieška 2018 metais šiame konkurse buvo laimėjusi III vietą savo amžiaus grupėje. Visos trys jaunosios menininkės apdovanotos ne tik diplomais, bet ir prizais už puikius piešinius.
Visų konkurso „Už Raseinių, ant Dubysos“ diplomantų  piešiniai eksponuojami parodoje Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos II aukšto fojė. Parodą galima aplankyti ir pasidžiaugti geriausiais kūriniais iki šių metų pabaigos.
Dalia Rapalytė,
Dailės studijos vadovė

Komentarų nėra