2018 lapkričio
17
Šeštadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Apdovanojimai konkurse „Už Raseinių, ant Dubysos“

  Siųsti Versija spausdinimui

  19 kartą Dubysos regioninio parko direkcija pakvietė moksleivius ir suaugusiuosius dalyvauti rašinių, piešinių ir fotografijų konkurse „Už Raseinių, ant Dubysos“, skirto Piliakalnių ir Tautinio kostiumo metams. Konkurso tikslas – skatinti susidomėjimą gimtojo krašto istorija ir gamta, gražiausia vidurio Lietuvos upe Dubysa.
  Konkurso nuostatuose buvo siūlomos 3 temos: „Gamtos ir žmogaus veiklos darna – Dubysos regioninio parko vertybių apsaugos garantas“, „Tautinis kostiumas – tautos pasididžiavimas“ ir „Piliakalniai“.
  Šiais metais rajono Kultūros centro dailės studijos mokiniai domėjosi, fantazavo bei tapė piliakalnių tema. Lietuvoje yra daugiau nei 900, Raseinių rajone – 25, Dubysos regioniniame parke – 12 piliakalnių. Tai baltų kultūros ir ankstyvosios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valstybingumo liudijimas ir tautinio atgimimo sąjūdžio įkvėpimo šaltinis. Daugelis piliakalnių apipinti legendomis, padavimais, pasakojimais, suteikiančiais ypatingos pagarbos, paslaptingumo bei atskleidžiančiais nuostabų fantazijos pasaulį, iki didvyriškumo iškeliantį kovose su kryžiuočiais žuvusius karius.
  Šiemet konkursui pateikti 103 darbai: 77 piešiniai,  9 rašiniai, 17 fotografijų. Diplomais ir padėkomis įvertinti 27 piešinių, fotografijų ir rašinių autoriai bei jų darbų vadovai, mokytojai.
  Džiugu, kad mūsų studijos dvylikametė Vanesa Gudžiūnaitė V–VIII klasių grupėje užėmė pirmą vietą. Vanesa apdovanota diplomu ir dovanėlėmis. Kitai mokinei, Faustai Jankauskaitei, įteikta padėka už kūrybiškumą. Būtina priminti, kad Fausta praėjusiais metais šiame konkurse vyriausių mokinių grupėje užėmė pirmą vietą.
  Abiejų mergaičių piešiniai eksponuojami konkurso „Už Raseinių, ant Dubysos“ geriausių piešinių ir fotografijų parodoje Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje, antrame aukšte. Parodą galima aplankyti ir geriausiais kūriniais džiaugtis iki šių metų pabaigos.
  Dalia Rapalytė,
  Kultūros centro dailės studijos vadovė

  Komentarų nėra