2018 balandžio
24
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Ar galiu čia ateiti su mama?

  Siųsti Versija spausdinimui

  Pagal Lietuvoje vyraujančią vaikų ikimokyklinio ugdymo sampratą, žmogaus asmenybės ir sveikatos ištakos glūdi jo vaikystėje. Todėl pirmasis ikimokyklinio ugdymo įstaigos uždavinys – saugoti ir stiprinti vaikų psichinę bei fizinę sveikatą, tenkinti jų prigimtinius poreikius.
  Raseinių lopšelyje-darželyje „Liepaitė“ kuriama kitokia ugdymo aplinka ir atmosfera, nes šios įstaigos tikslas orientuotas į individualius vaiko poreikius, šiltus ugdytojų bei ugdytinių tarpusavio santykius. Čia kuriama jauki, mylinti aplinka, skatinanti pažinti, augti ir tobulėti.
  Seniai buvo kalbama apie relaksacijos kambario įrengimą – tai lopšelio-darželio direktorės Aušros Jankauskienės idėja. Ji gimė pastebėjus, kad greitėjantis, sudėtingėjantis ir intensyvėjantis gyvenimo tempas, pokyčiai visuomenėje daro įtaką pokyčiams ir kasdieniame mūsų darbe. Vis dažniau pastebime lopšelį-darželį lankančių vaikų hiperaktyvumą, irzlumą, agresyvumo proveržius. Dažnai atrodo, kad vaikai be priežasties būna dirglūs, išsiblaškę, nusiteikę priešiškai draugų ar pedagogų atžvilgiu, nenoriai dalyvauja ugdomojoje veikloje. Jie negeba susikoncentruoti, tampa, pikti, pavargę. Relaksacijos kambarys – erdvė, kurioje vaikai nusiramina, atsipalaiduoja ir tampa ramesni. Atsipalaidavimo pojūtį ugdytiniai patiria  stebėdami spalvų efektus, bėgančius burbulų vamzdžiu ar nuotaikų skydu. Kambario sienos primena jūros dugną, grindys padengtos minkšta, švelnia danga – tai skatina tyrinėjimą ir motyvuoja vaikus pažinti. Šioje erdvėje nuolat skamba raminanti muzika.
  Relaksacijos kambarys teigiamai įvertintas mažųjų lankytojų. Pravėręs duris su didele nuostaba ir pasitenkinimu pasigirsta šūksniai: „Kaip nuostabu“, „Vau“, „Kada ateisim vėl?“, „Ar galiu ateiti čia su mama?“ ir t. t. Nusiraminimą poilsio kambaryje randa ir patys judriausi, niekuo nesidomintys vaikai. Visi laukia eilės, kad greičiau galėtų jame apsilankyti. Tai yra didžiausias įvertinimas.
  Manau, kad teisinga darbo ir poilsio, veiklos ir ramybės kaita padės stiprinti darbingumą ir sveikatą, jausti fizinę ir dvasinę gerovę.
  Aušra Jankauskienė,
  lopšelio-darželio „Liepaitė“ direktorė

  Komentarų nėra