2019 rugsėjo
22
Sekmadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Ariogališkių projekto šviesa ir šiluma

  Siųsti Versija spausdinimui

  Asociacija „Ariogalos bendruomenė“ Ariogalos kultūros centre pristatė projektą „Dalinkimės namų šviesa ir širdies gerumu“. Niūrią sekmadienio popietę gausiai susirinkę ariogališkiai išgirdo asociacijos pirmininkės Reginos Balčaitienės projekto pristatymą apie nuveiktus ir būsimus projekto darbus.
  Muzikinę dalį pradėjo patys aktyviausi bendruomenės nariai – Janina ir Antanas Ragaliauskai. Su dideliu jauduliu ir nuoširdumu jiedu atliko keletą dainų, akordeonu pritarė savanorė Alma Judeckienė. Prisijungus bendruomenietėms Petrutei Stankienei ir Vidai Mickuvienei, nuskambėjo dar kelios dainos. Tarp pasirodymų ir gausių žiūrovų plojimų pirmininkė R.Balčaitienė darbščiausiems projekto nariams dalijo padėkas ir dovanėles. Apdovanoti J. ir A.Ragaliauskai, Petrutė ir Antanas Stankai, Rožė Žičkienė, Eglė Jankauskaitė, Loreta Čilvinienė. Projekto savanorė Zita Kvietkauskienė demonstravo savo rankdarbius, šio meno ji mokys bendruomenietes ir visus norinčius. Už pagalbą projekto veikloje padėkota Ariogalos vaikų dienos užimtumo centro vadovei Donatai Klizienei, kuri su auklėtiniais, padedant kultūros centro darbuotojai Renatai Aleksiejienei, pasirodė scenoje, vyko jų debiutas. Projekte taip pat dalyvavo Raseinių neįgaliųjų užimtumo dienos centro Ariogalos kabineto darbuotojos Meilutė Karaktinavičienė ir Edita Krūvelienė, jos surengė mezginių ir rankdarbių parodą, vedė kūrybinius užsiėmimus vaikams ir bendruomenės nariams. Projekto akcijoje „Dovana po eglute“ dalyvauja darbščiausia mezgėja Irena Jankauskienė ir riešinių meistrė Genovaitė Šinkūnienė. Rasa Sadauskienė yra nuolatinė bendruomenės pagalbininkė kultūriniuose renginiuose.
  Bendruomenė turi gerų draugų, kurie padeda, tai UAB „SSF“ ir UAB „BUCI“. Jie pasirūpino, kad bendruomenės namuose būtų gera ir šilta – padovanojo „karštą“ krosnelę. Ją bendruomenės namuose pastatė ir prijungė nagingi meistrai A.Ragaliauskas ir A.Stankus.
  Atvyko svečių iš Milašaičių ir Šiluvos. Milašaičių vyrų kapela „Milašaičių bernai“ visus pakėlė nuo kėdžių, bet dėl žiūrovų gausos sušokti polkutę nebuvo vietos, užtat pritarta žinomoms dainoms. Šiluvos šokėjai (vadovė M.Urniežienė) sužavėjo savo gera nuotaika, šokių vingrybėmis, drabužių puošnumu. Jiems pirmininkė įteikė bendruomenės kiemelyje užaugintų levandų pasikvėpinti, o Milašaičių vyrams – šalavijų, kad gerklės nekimtų. Pirmos renginio dalies pabaigoje visi dainavo Ariogalai skirtą himną.
  Antroji dalis buvo rimtesnė. Iš Kauno atvyko akordeonistų kvartetas „Indeed“ su dainininke Dagna Kondratavičiūte. Jauni, veržlūs, entuziastingi atlikėjai Laimonas Salijus, Sandra Veverskytė ir Lukas Katinas nepaliko nė vieno abejingo. Jie kvietė paklausyti netradiciškai atliekamų visiems gerai žinomų hitų. Ariogališkius stebino dainininkė Dagna, ji yra tarptautinių konkursų laureatė, du kartus apdovanota prezidento Valdo Adamkaus bei muzikinio televizijos projekto „Lietuvos balsas“ trečios vietos laimėtoja. Jos repertuare skambėjo klasikiniai prancūzų hitai, neabejotinai vyresnės kartos žiūrovams gerų emocijų suteikė legendinės švedų grupės „ABBA“ atliekamos dainos. Originalumas ir trykštanti energija skambėjo atliekant „amžinus“ kūrinius vokalui ir akordeonistų trio: „Mamma Mia!“, „Fernando“, „Gimme! Gimme! Gimme!“ ir kt.
  Šis renginys sulaukė nemažai puikių atsiliepimų mieste ir skatina bendruomenę dar ne kartą sukviesti ne tik bendruomenės narius, bet ir prijaučiančius jai, parodyti, kad ir maža saujelė gali daug nuveikti ir plačiau paskleisti namų šilumos bei širdies gerumą.
  Janina Vaivadienė,
  asociacijos „Ariogalos bendruomenė“ narė

  Komentarų nėra