2019 liepos
16
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Ariogalos bendruomenės namų kiemelio atidarymas

  Siųsti Versija spausdinimui

  Kiekvienas namas turi savo kiemą, ne išimtis bendruomenės namai. Tačiau Ariogalos bendruomenė teturėjo apleistą žemės sklypą. Asociacijos „Ariogalos bendruomenė“ pirmininkė Regina Balčaitienė parašė projektą pagal „Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metais veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonės „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo aprašą. Paraiška buvo patvirtinta ir gautas finansavimas – 2 315 eurų bendruomenės kiemui įrengti.
  Prasidėjo darbai. Bendruomenės nariai pirmiausia apsodino sklypą tujomis. Kiemo teritoriją reikėjo išarti, išlyginti, išrinkti akmenis, pasėti žolę, ravėti piktžoles, išbandyti naujos žoliapjovės pajėgumus pjaunant. Žmonės rinkosi vos ne kiekvieną savaitę negailėdami savo jėgų ir laiko. Pavydėtiną darbštumą parodė Tadas Misevičius, daug darbų atlikęs vienas, be pagalbininkų. Kiemelio dizainą kūrė Petrutė Stankienė, ji suprojektavo gėlyną ir relaksacinį taką. Nuostabių spalvų gvazdikus dovanojo Ariogalos miesto seniūnija, o kitas gėles – Rožė Žičkienė. Ariogalos gelžbetoninių konstrukcijų gamyklos direktorius Alfredas Masaitis pasiūlė sunkvežimį žvyro. Antanas Ragaliauskas ir Antanas Stankus aptvarkė apleistą pagalbinį pastatuką, pakeitė duris ir langelį.
  Apleisto kiemo kontūrai pamažu keitėsi, visi džiaugėsi nauju vaizdu. Sužydėjo gėlės ir kiemas tapo nebeatpažįstamas. Ariogalos bendruomenės nariai suskato ruoštis kiemelio atidarymui, projekto užbaigimui, baigto darbo apibendrinimui.
  Vieną rugpjūčio pavakarę susirinko bendruomeniečiai į savo šventę. Į išpuoštą naują palapinę bendruomenės pirmininkė R.Balčaitienė kvietė darbščiausius narius, jiems įteikė padėkas ir dovanėles, apdovanojo muzikantus – Almą, Antaniną, Svajūną. Petrutė ir Antanina vaidino. Žiūrovai patenkinti sėdėjo ant naujutėlių suolų ir negailėjo artistams plojimų.
  Kaip ir kitos rajono bendruomenės, dabar ariogališkiai irgi turi savo kiemą.

  Janina Vaivadienė,
  asociacijos „Ariogalos bendruomenė“ narė

  Komentarų nėra