2018 gruodžio
11
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Ariogalos gimnazijoje – gyvenimo įgūdžių ugdymo programa

  Siųsti Versija spausdinimui

  Gruodžio 20–22 dienomis Ariogalos gimnazijos pedagogai dalyvavo „Lions Quest“ mokymuose „Paauglystės kryžkelės: gyvenimo įgūdžių ugdymo programa“. Tai įrodymais pagrįsta programa, vykdant ją mokytojams lengviau kurti saugią mokymosi aplinką ir ugdyti gyvenimo įgūdžius, padedančius mokiniams išgyventi paauglystės metus, suvienyti mokyklos personalą, šeimą, bendruomenę ir jaunus žmones. Ši programa, skirta 5–8 klasių mokiniams, į ugdymą integruoja socialinį ir emocinį ugdymą, charakterio ugdymą, psichoaktyviųjų medžiagų ir patyčių prevenciją bei mokymąsi tarnaujant – taip skatinamas tinkamas paauglių vystymasis.
  Praktinį seminarą vedė VšĮ „Lions Quest Lietuva“ vadovas, vaikų psichiatras Linas Slušnys. Jis pademonstravo, kaip dirbti su šia programa: atskleisti temą, ją analizuoti, išbandyti naujus įgūdžius, žinias ir tai pritaikyti naujose situacijose.
  Porose ir grupėse išbandėme įvairius mąstymo reikalaujančius metodus ir pamatėme, kuo jie naudingi. Sužinojome, kaip svarbu apie savo veiklą informuoti ne tik mokinių tėvus, bet ir miestelio bendruomenę, kaip įdomiai ir prasmingai juos įtraukti į programos vykdymą.
  Gimnazija iškėlė sau tikslą – įgyvendinti programą „Paauglystės kryžkelės“. Svarbiausią vaidmenį atliks klasės vadovas, tačiau jam paramą ir pagalbą suteiks administracija, švietimo pagalbos specialistai. Norime, kad mūsų jaunimas būtų rūpestingas, atsakingas, laimingas ir aktyvus, tad tikime, kad ši programa – galimybė tai pasiekti.

  Rima Draukšienė,
  Ariogalos gimnazijos
  socialinė pedagogė

  Komentarų nėra