Ariogalos seniūnijoje apiplėštos ir žiauriai sumuštos senolės

Siųsti Versija spausdinimui

Albinas STAKAUSKAS

Pirmadienį 10.22 val. Raseinių policijos komisariatas gavo telefoninį pranešimą, kad Ariogalos seniūnijos Molupių kaime gali būti apiplėštos vienkiemyje gyvenančios pensinio amžiaus seserys. Pareigūnai nedelsdami nuvyko į įvykio vietą. Pagal jų paaiškinimus E. A. K. (gimusi 1933 m.) ir B. K. (gimusi 1926 m.) buvo rastos smarkiai sužalotos ir surištos.

Įtarimų sukėlė išdaužtas langas

„Alio, Raseinių“ žurnalistas nuvyko į įvykio vietą ir kalbėjosi su nukentėjusiųjų giminaičiais bei Molupių kaimo gyventojais. Tą pirmadienio rytą išdaužtą seserų Karabinaičių sodybos langą pastebėjo pro šalį į parduotuvę ėjusios vietos gyventojos. Molupiškė I. Dževečkaitė pažvelgusi pro išdaužtą langą pamatė šiurpų vaizdą: kambarys sujauktas, sulaužyti baldai, išmėtyti daiktai, suplėšyti drabužiai, supjaustyta patalynė ir pagalvės, visur pilna kraujo pėdsakų, pūkų ir nuolaužų. Namo durys iš lauko pusės buvo užremtos basliais. Pasibaisėjusios vaizdu moteriškės garsiai sušuko klausdamos, ar yra gyvų. Kažkuri iš seserų sugebėjo atsiliepti. Moterys atidarė duris ir skubiai iškvietė medikus bei policiją. Vienai iš seserų plastmasiniais dirželiais buvo surištos rankos ir kojos, kitai – tik kojos. Kaimynės nupjovė raiščius ir senoles išlaisvino. „Ir kaip jos kniūbsčios gulėdamos pūkuose neužduso“, – stebėjosi A. Dževečkienė. Pasak liudininkių, seserys buvo labai sužalotos – veidai taip stipriai sumušti, kad pažinti nebuvo įmanoma. Kaimynėms šnekinant, seserys, nors ir silpnai, truputį kalbėjo. Užpuolikų buvę trys – visi su kaukėmis. Jie švietė su žibintuvėliais į akis. Moterims paklausus, ar plėšikai ieškojo ir rado pinigų, seserys atsakiusios, kad rado. Deja, dėl silpnos nukentėjusiųjų būklės šiuo metu dar nėra galimybės jas apklausti ir nustatyti, kokia pinigų suma buvo pagrobta.
Nukentėjusiųjų giminaitė – dukterėčia A. Rinkevičienė – bendravo su besigydančiomis seserimis. Jos papasakojo, kad plėšikai atėjo naktį, pirmiausia užpuolė B. Karabinaitę, tuomet jai į pagalbą atskubėjusi sesuo. Štai tuomet E. A. Karabinaitė patyrė didžiulį smūgį, nuo kurio prarado sąmonę. Atsipeikėjo – surišta.   Plėšikai aukas kankino

Kaimynės žurnalistui pasakojo, kad kaime sklidusios kalbos, esą senolės prieš keletą savaičių buvo  pardavusios butą Šiauliuose, bet dukterėčia A. Rinkevičienė paneigė šį faktą. Sunku pasakyti, kas paviliojo nusikaltėlius atvykti į nuošalią sodybą – seserys gaudavo tik nedidelę pensiją, pinigus laikė banke, turėjo karvutę, vištų, gyveno kukliai ir taupiai. Vienaip ar kitaip, plėšikai turėjo žinoti, kad senutės gyvena vienos ir rimto pasipriešinimo čia jie nesutiks.
Pasak liudininkės J. Čėsnaitės, akivaizdu, kad plėšikai kankino seseris. Jos buvo ne tik mušamos, bet  ir badomos kažkokiais aštriais daiktais. Vienai iš senolių rankiniu pjūklu buvo giliai įpjauta koja. Visame name telkšojo kraujo klanai.

Medikai seserų būklę vertina kaip sunkią. „Dėl daugybinių kūno sužalojimų viena seserų gydoma Raseinių ligoninės Ortopedijos – traumatologijos skyriuje, o kita dėl galvos traumos ir daugybinių kūno sužalojimų išvežta į Kauno klinikas“, – trumpai reziumavo Raseinių ligoninės direktorius Vidmantas Merkliopas. Labiau nukentėjo 79 m. E. A. Karabinaitė, kuri patyrė sunkią galvos traumą.

Pareigūnai kol kas versijų neatskleidžia

Raseinių rajono policijos komisariato viršininkas Kęstutis Užemeckas žurnalistui paaiškino, kad vyksta tyrimas ir šiuo metu informacijos daugiau neviešinama. Paklausus, ar panašus nusikaltimo braižas buvo užfiksuotas anksčiau, pareigūnas mįslingai atsakė: „Galiu atsakyti tik labai trumpai – taip“. Raseinių apylinkės prokuratūros prokuroras Arminas Elijošius, kontroliuojantis šios bylos procesą, taip pat komentavo atsargiai: „Kovo 26 d. pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl plėšimo pagal Baudžiamojo kodekso 180 straipsnio 2 dalį. Vyksta tyrimas. Daugiau nieko negalime pasakyti“.„Alio, Raseinių“ žurnalistas pervertė paskutiniųjų metų nusikaltimų kronikas ir turėjo konstatuoti, kad Ariogalos krašte siautėjusių kaukėtų užpuolikų yra buvę ir anksčiau. Tikėkimės, kad jie prieis liepto galą.

Komentarų nėra