2019 rugpjūčio
23
Penktadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Atminties liepsnelės kovotojams už laisvę

  Siųsti Versija spausdinimui

  Minint Laisvės gynėjų dieną, Gylių mokyklos-daugiafunkcio centro langai sumirksėjo žvakučių švieselėmis. Tai visoje Lietuvoje vykstanti akcija, prie jos kiekvienais metais jungiamės ir mes.
  Taip pat mokiniai ir ikimokyklinio ugdymo grupių vaikai buvo pakviesti dalyvauti projekte „Atminties liepsnelė“. Klasių auklėtojai vedė valandėles. Jaunajai kartai ši skaudi ir kartu didinga mūsų istorijos data kelia daug klausimų. Vaikai stengiasi suprasti, kas ir kodėl vyko prieš 27 metus, kai daugumos tėvai buvo tokio amžiaus kaip jie dabar. Kaip buvo planuota, mokiniai rašė savo mintis kovotojams už laisvę. Prie mokyklos buvo sukrautas simbolinis laužas. Jis „suliepsnojo“ spalvingomis mokinių laiškelių liepsnelėmis.
  Keletas mokinių minčių: „Aš esu labai dėkinga, kad jūs kovojote už Lietuvos laisvę“, „Aš džiaugiuosi, kad jūs apgynėte mūsų laisvę. Nors tuo laiku buvau dar negimęs, bet būčiau pasielgęs taip pat“, „Man liūd­na, kad buvo pralietas nekaltų žmonių kraujas“, „Aš džiaugiuosi, kad Lietuva laisva“.
  „Istorija – mūsų darbų lobynas, praeities liudytoja, pavyzdys ir pamokymas dabarčiai, įspėjimas ateičiai“, – sakė rašytojas Migelis Servantesas. Tad visi turime suprasti, kad laisvė kuriama nuolat, kiekvieno iš mūsų pastangomis.

  Elena Norvilienė,
  Gylių mokyklos-daugiafunkcio centro
  direktoriaus pavaduotoja

  Komentarų nėra