Atraskime kartu

Siųsti Versija spausdinimui

Vasara – atostogų metas. Kad atostogos būtų įsimintinos ir padovanotų nepakartojamų įspūdžių, Šiluvos gimnazijos pradinių klasių mokytojos Jurga ir Nijolė suorganizavo trijų dienų vaikų vasaros poilsio stovyklą „Atraskime kartu“. Ją finansavo Raseinių rajono savivaldybė.
Stovyklos metu mokinukai aplankė Šiaulių „Rūtos“ fabriko muziejų ir turėjo galimybę pasigaminti šokoladinių gardumynų, susipažinti su saldainių gamybos paslaptimis. Dienos pramogas pratęsėme batutų parke.
Kitą dieną išvykome į Širvintų rajone esantį nepakartojamą „Vikingų kaimą“. Čia mokinukų laukė patyriminės veiklos lauko virtuvėje, komandinės užduotys ir savarankiškumo įgūdžių lavinimas. Vaikai buvo padalyti į daug grupelių, jose buvo priskirti įvairūs pasirengimo darbai – nuo grūdų malimo iki blynų kepimo ant ugnies. Dalyviai veiklose mokėsi būtinų gyvenimiškųjų įgūdžių: kūrenti laužą, naudotis peiliu, pažinti gamtoje augančius augalus. Taip pat mokinukai dalyvavo įvairiausiuose senoviniuose žaidimuose ir komandinėse karybos pratybose. Pakeliui namo aplankėme Kernavės piliakalnių kompleksą ir Trakus.
Trečią dieną vykome į Lietuvos sostinę – Vilnių. Čia mokinukai dalyvavo edukacinėje programoje „Mokslinis šou Atradėjas ir valgomųjų ledų gaminimas“. Vaikai ne tik stebėjo efektingus virsmus, bet ir patys dalyvavo moksliniuose eksperimentuose ir jautėsi tikrais mokslininkais. Eksperimentus darė iš skysto azoto, laikė ugnį rankoje, išbandė ledinį kvėpavimą ir t. t. Po eksperimentų laukė nepakartojami pietūs televizijos bokšto „Paukščių takas“ restorane. Žinoma, kaip sostinė be Gedimimo pilies. Pasigrožėję Vilniaus panorama iš pilies vykome namo. Sustoję pakelės kavinukės pavėsinėje, atsigaivindami UAB „Siglivita“ direktorės Linos Kuzmarskienės įdėtais vaisiais, smaližiaudami gimnazijos rėmėjo Uwes Müller saldainiais, aptarėme stovyklos veiklas, mokinukai įvardijo įsimintiniausias akimirkas.
Mums, mokytojoms, nieko nėra nuostabesnio, kai matome mokinukų akyse džiaugsmo, nuostabos ugneles. Mokinukai, jų tėveliai, mes, mokytojos, tariame nuoširdžiai ačiū Raseinių rajono savivaldybei, UAB „Siglivita“ direktorei L.Kuzmarskienei, U.Müller, Šiluvos gimnazijos direktoriui Rimui Puidokui, vairuotojams Arvydui Urbai ir Antanui Čepuliui už materialinę paramą, pagalbą, palaikymą ir supratingumą.
Jurga Urbonavičienė
ir Nijolė Petrauskienė,
stovyklos vadovės

Komentarų nėra