2019 gruodžio
9
Pirmadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Atvelykis Lenkeliuose

  Siųsti Versija spausdinimui

  Balandžio 28 d. Lenkelių kaimo bendruomenės namuose vyko Atvelykio šventė. Tradiciškai tai paskutinė poilsio ir svečiavimosi diena prieš didžiuosius pavasarinius darbus laukuose.
  Vaikams, jų tėveliams ir seneliams Atvelykio pramogų netrūko – skambėjo muzika, vaikai dažė ir rideno margučius. Ir vaikai, ir suaugusieji dalyvavo smiginio, kamuoliuko mėtymo į krepšį varžybose, vyko gražiausio margučio, išradingiausios velykinės kompozicijos ir linksmiausio velykinio patiekalo konkursai. Konkursams teisėjavo itin autoritetinga komisija, ją sudarė į šventę atvykęs LR Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius, Lenkelių kaimo bendruomenės pirmininkė Skaidrutė Žuvelaitienė ir Lenkelių seniūnaitis Jonas Neverdauskas. Vėliau sulaukta Velykės ir jos padėjėjos Ritos su dovanėlėmis rungtynių ir konkursų nugalėtojams bei kiškio pyragu visiems šventės dalyviams.
  Nuo seno tikėta, kad pavasaris ateis greičiau, derlius geras bus, visi sveiki ir stiprūs būsime, jei per Atvelykį linksminsimės. Draugėn suėję džiaugėmės, kad su pavasariu pas mus atkeliavo tokia graži, pilna džiugesio ir linksmybių šventė, su kuria baigiasi spalvingas, tradicijomis ir papročiais apipintas šv. Velykų laikas.
  Jolanta Gudeikytė,
  Lenkelių kaimo bendruomenės narė

  Komentarų nėra