2018 rugsėjo
19
Trečiadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Atverstas dar vienas Gervinės kaimo gyvenimo knygos puslapis

  Siųsti Versija spausdinimui

  Nutilo šeštadienio šventės Gervinėje šurmulys, tačiau prisiminimuose liko svarbiausias akcentas – Aleknos ąžuolo įprasminimas. Vidiniame kiemelyje jau stovi nauja skulptūra (drožėjas Darius Janušauskis), joje įprasminta mūsų ateitis – vaikai.
  1960 m. šis ąžuolas paskelbtas gamtos paminklu, 1987 m. – respublikinės gamtos paminklu. 2012 m. spalį per stiprią audrą jis nuvirto, tačiau bendruomenės gyventojų pastangomis ąžuolo kamienas išliko, per pastaruosius dvejus metus iš jo pagaminti 6 darbai, o septintasis – šių metų rugsėjo 30 dieną.
  Jungtiniame kaimo bendruomenės ir Gervinės kultūros namų renginyje buvo daug kūrybos ir išradingumo (sumanytoja, scenarijaus autorė ir vedėja Žaneta Vaištarienė). Teatralizuotoje programoje „Kaip trečias brolis Jonas laimės ieškojo“ kaimo gyventojai gavo daug pasakos veikėjo Jono laiškų – įvairių istorijų pripasakojo ir linkėjimų bei įpareigojimų jis prirašė. Šventėje buvo visko: arbatos degustacija, smaližiaus studija, įdomios rungtys, darbštuolio apdovanojimai, kaimynų dovanos, gyventojų pagamintos kompozicijos, proto mūšis, Gruzdiškės kolektyvo „Žara“ liaudiškos muzikos pynė, Paliepių seniūnijos sveikinimas. Bendruomenės tarybos nariai buvo puikūs renginio užduočių kapitonai, jaunimo grupės „Gerviukai“ merginos – išradingos, inovatyvios protmūšio rengėjos ir vedėjos, o mažyliai – svarbiausi atidengiant naująją skulptūrą.
  Šventei besiruošiant gimė puiki mintis – pasodinti ąžuolo sūnų ąžuoliuką, o pavasarį įrengti medžių gojelį ir dalyvauti Seimo narės Vidos Ačienės organizuojamoje akcijoje, skirtoje Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Čia jau auga ąžuoliukas, pušelė, eglė, kaštonas, sodinsime diemedį, šermukšnį, gluosnį, gal dar kokį medį.
  Kiekvieną dieną tenka galvoti, ką daryti, kad gyvenimas kaime nenutrūktų, kad rastume jėgų ir pinigų įgyvendinti idėjas. Labai stengėmės ir aukojome savo laiką rašydami paskutinį šių metų projektą. Pateikus paraišką Savivaldybei pavyko gauti lėšų drožimo paslaugai, vejapjovės remontui, nešiojamojo kompiuterio pirkimui bei dingusių vazonų atstatymui.
  Daugelis gyventojų, kuriuos apdovanojome renginio metu (jų net 16), neskaitant bendruomenės tarybos, padėjo šienauti, gražinti kaimą, sodinti ir prižiūrėti gėles. Kaskart susirinkę pagalvojame, kad yra dar sėdinčių namuose, gal paniurzgančių dėl blogo gyvenimo Lietuvoje, bet jeigu ateitų ir pabūtų, su kaimynu pakalbėtų, pasigrožėtų kitų darbais… Nieko nedarant dėl savo kaimo kaimas netobulės, tad jei jau kviečiame, tai atsiliepkite, kultūringai ir bendruomeniškai kartu įprasminkime istorines dienas.
  Ačiū visiems, kuriantiems ateitį savo krašte.
  Jūratė Garliauskienė,
  Gervinės kaimo bendruomenės pirmininkė

  Komentarų nėra