Atvyko grupės lyderiai

Siųsti Versija spausdinimui

Mindaugas TUČAS

RKL lyga

Šių metų sausio 14 dieną pas mus lankėsi grupės lyderiai – Molėtų „Ežerūnas-Karys“. Tai pajėgi komanda, dar nepatyrusi pralaimėjimo šių metų RKL lygoje. Varžybos prasidėjo be didesnės žvalgybos, nes komandos puikiai viena kitą pažįsta iš praėjusio sezono kovų. Pradžia buvo geresnė mūsų komandai, sužaidus 2.20 sek., pirmavome 8-0, bet kad taip tęsis ir toliau, niekas negalvojo. Po varžovų paprašytos minutės pertraukėlės priešininkai suaktyvino savo gynybą ir pradėjo atrasti spragų mūsų gynyboje. Įpusėjus kėlinukui dar pirmavome, bet jau tik dviem taškais (14-12). Vis dėlto pirmąją rungtynių dalį geriau sužaidė ir kėlinuką minimaliu skirtumu (23-24) laimėjo svečiai. Antrasis kėlinukas, o ypač pirmoji jo pusė, buvo labai nervinga, abi komandos norėjo įgyti pranašumą ir nepaleisti varžovų į priekį, vyko apylygė kova. Mūsų komandą į priekį vedė V.Savostjanovas, įmetęs net du tritaškius iš eilės. Likus žaisti kiek daugiau nei 3 min., po dviejų J.Petkevičiaus ir vieno V.Užkuraičio dėjimų iš viršaus, mūsų komanda spurtavo. Po dar keleto taiklių metimų iš vidutinio nuotolio mes atitrūkome nuo varžovų ir laimėjome antrąjį kėlinį (26-20) 49-44. Įgytas pranašumas,  nors ir nedidelis, nuteikė optimistiškai. Po didžiosios pertraukos niekas nepasikeitė, mes išlaikėme įgytą pranašumą, tik nepavyko jo padidinti. Sužaidus 4 min., prasidėjo mūsų bėdos. Niekaip negalėjome užpulti ir apsiginti nuo varžovų atakų, pralaimėjome atkarpą net 0-17 ir baigėme kė-linį turėdami 7 taškų deficitą (11-23) 60-67. Ketvirtąjį kėlinį aktyviau pradėjome mes, ir po eilinio J.Petkevičiaus dėjimo iš viršaus, keleto taiklių baudų, V.Savostjanovo dviejų tritaškių metimų sumažinome skirtumą iki dviejų taškų. Tai reiškė, kad galime nugalėti vienu taikliu tritaškiu metimu arba sulyginti rezultatą, kad galėtume žaisti pratęsimą. Ketvirtąjį kėlinį laimėjome. Deja, tritaškis V.Užkuraičio metimas buvo netaiklus, bet kamuolį atkovojo J.Petkevičius, prieš kurį varžovai prasižengė. Pataikyti abu baudos metimai išlygino rezultatą ir tai reiškė, kad teks žaisti pratęsimą (27-20) 87-87. Pratęsime mūsų komandai įmesti nepavyko, labiau sekėsi priešininkams, jie įgijo 4 taškų pranašumą. Pataikė V.Savostjanovas, dar vienas dėjimas iš viršaus, V.Užkuraičio tritaškis, bet ir tai neleido pasivyti priešininkų, nes neapsigynėme ir leidome jiems atsakyti taip pat taikliais metimais. Taip ir nepasisekė keletą kartų apsiginti ir laimėti, pratesimą pralaimėjome (11-15) ir varžybas 98- 102. Vis dėlto komandos žaidimas buvo gražus ir patrauklus akiai. Neįmanoma sužaisti varžybų tobulai, be klaidų, tik gaila, kad ta duobelė trečiajame kėlinyje mums buvo truputį didoka. Raseinių „Rasai“ 98:102 Molėtų „Ežerūnas-Karys“ (23:24, 26:20, 11:23, 27:20, 11:15). Per pratęsimą „Rasų“ komandoje išsiskyrė Valdemaras Savostjanovas (34 taškai, 5 rezultatyvūs perd., 8 atkovoti kam., 1 blokas), Vaidas Trepočka (21 taš-kas, 10 atkovotų kam.), Vidmantas Užkuraitis (17 taškų, 4 perimti kam.), Artūras Lencevičius (11 taškų, 6 atkovoti kam., 6 rezultatyvūs perd., 3 perimti kam., 3 blokai). Komandą papildė LKL duonos ragavę Vaidas Trepočka ir Artūras Lencevičius, kurie labai daug prisidėjo ir padėjo mūsų komandai kovoti prieš pajėgius grupės lyderius. Tikimės, ateityje bus tik geriau, nes jie ką tik atėjo į komandą.
Galbūt dar trūksta susižaidimo ir komandos draugų supratimo aikštėje.
Šeštadienį, sausio 15 dieną, žaidėme išvykoje su Elektrėnų komanda ir juos sutriuškinome.  Elektrėnų „Centauras“ 91:111 Raseinių „Rasai“ (24:21, 17:27, 19:32, 31:21).
Sausio 22 d. turėjusios vykti krepšinio varžybos (Raseinių „Rasai“ – Kupiškio „SC Dailista“) perkeliamos į sausio 25 d. Varžybų pradžia 19 val. Kviečiame palaikyti savo komandą!!!

Veteranų krepšinio lyga

Kovos tęsiasi ir veteranų krepšinio lygoje. Šių metų sausio 12 dieną Raseinių „Karpynė“ namuose žaidė su „Šeduvos malūno“ komanda. Labai blogai buvo sužaistas pirmasis kėlinys, pralaimėjome net 16 taškų (8-24). Antrasis kėlinys jau buvau geresnis, bet ir jį pralaimėjome, tik mažesniu skirtumu (19-23). Tai kėlė nerimą, nes rungtynės jau buvo įpusėjusios, o norint laimėti susitikimą, reikėjo pasivyti varžovus. Trečiajame kėlinyje žaidimas kiek pagerėjo, bet blogai sužaista rungtynių pradžia pareikalavo atiduoti daug jėgų, kad pasivytume varžovus. Vis dėlto mūsų komandai pavyko laimėti šį kėlinį (20-16) ir išlyginti rezultatą 47-47. Ketvirtasis kėlinys buvo lygus – nei vienai, nei kitai komandai nepavyko įgyti didesnio pranašumo, kova vyko taškas į tašką ir, nors laimėjome jį rezultatu 25-16,bet pražangos rungtynių pabaigoje ir priešininkų pataikyti baudos metimai neleido laimėti. Pralaimėjome ne pačiai stipriausiai komandai. Galutinis rezultatas –72-79 „Šeduvos malūno“ naudai. Mūsų komandoje pasižymėjo A.Vilimas – 27 tšk., D.Koba – 23 tšk., V.Jur-gilas – 14 tšk.

Rajono krepšinio lyga

Rajono krepšinio lygoje savaitgalį įvyko trys susitikimai. Sausio 14 dieną susitiko ,,KB Vidukelė“ ir „Danspin-2“ komandos. Pirmasis kėlinys buvo labai nerezultatyvus, komandos įmetė mažai taškų, bet „Vidukelė“ sugebėjo laimėti pirmąjį kėlinuką (11-8). Antrasis kėlinukas jau buvo geresnis, jį laimėjo „Danspin-2“ komanda (15-17)
26-25. Po didžiosios pertraukos niekas nesikeitė. Nei vienai komandai nepavyko įgyti didesnio apčiuopiamo pranašumo ir pabėgti į priekį, varžybos vyko taškas į tašką, pirmavo tai viena, tai kita komanda ir tai leido tikėtis, kad viskas spręsis rungtynių pabaigoje. Trečiąjį kėlinuką laimėjo vėl „Vidukelė“ (19-16) 45-41. Ketvirtasis kėlinys tik patvirtino tai, kad abi komandos susikoncentravusios į pergalę. Viskas išsisprendė rungtynių pabaigoje, kurią geriau sužaidė ,,KB Vidukelė“ nors ir pralaimėdama paskutinįjį ketvirtį (19-22). Vis dėlto ji išplėšė pergalę minimaliu rezultatu – 64-63. Nugalėtojų gretose išsiskyrė A.Liatukas (15 tšk.) Antrosiose vakaro rungtynėse susitiko „Danspin-1“ ir „Dairena“. Vyko įtemptas dviejų lygių priešininkų susitikimas, kuriame nei vienai, nei kitai komandai nepavykdavo įgyti didesnio pranašumo, nes rezultatas dažniausiai buvo lygus ar svyruodavo vienu kitu tašku tai į vieną, tai į kitą pusę. Paskutinę minutę po A.Adomavičiaus dviejų taškų ir V.Danuso tritaškio metimo geriau sužaidė „Danspin-1“. Ši komanda šventė nelengvą pergalę (20-21) (16-17) (29-17) (16-26) 81-77. Nugalėtojų gretose pasižymėjo A.Jonkus (14 tšk). Šeštadienį, sausio 15 dieną, susitiko „Jauniai-1“ ir „Žerminalis“. Šis susitikimas niekuo neišsiskyrė, nors gal ir buvo galima tikėtis jaunųjų krepšininkų pasipriešinimo, kadangi jie turėjo ūgio persvarą, bet kaip pamatėme – tai nieko nereiškia. Vyresni ir tvirtesni „Žerminalio“ krepšininkai net nesuteikė galimybės pamąstyti apie pergalę. Nuo pat pirmųjų minučių „Žerminalis“ dominavo aikštelėje. Ši komanda ir laimėjo susitikimą (70-103). (18-30) (12-26) (10-26) (30-21).

Tinklinis. Lietuvos vyrų I lyga

Sausio 15 dieną mūsų tinklininka ižaidė išvykoje su Klaipėdos ,,Klaistvitos“ tinklininkais ir po atkaklios kovos pralaimėjo šį susitikimą 3-2. Jau kitą dieną pas mus svečiavosi labai pajėgūs varžovai iš Kelmės – ,,Las Sprendimai-Letpaka“ komanda. Susitikimas pareikalavo nemažai jėgų ir nervų.
Pirmojo seto pradžia buvo sėkminga mūsų tinklininkams, pirmavome 0-6, bet po to atidavėme iniciatyvą priešininkams ir pralaimėjome pirmąjį setą (17-25). Antrasis setas buvo analogiškas pirmajam, bet mūsų vyrams pabaigoje vis dėlto pavyko įgyti pranašumą ir laimėti jį (25-18). Visą trečiąjį setą teko vytis varžovus, kurie pradžioje įgiję keturių taškų pranašumą jį išlaikė iki seto pabaigos ir laimėjo rezultatu 22-25. Ketvirtas setas buvo panašus į trečią, tik šįkart mūsų komandos naudai, mes jį laimėjome (25-17). Bendras rezultatas buvo 2-2, teko žaisti papildomą lemiamą setą. Bet tai buvo viskas, ką tą dieną galėjo pasiūlyti svečiai.Papildomame sete mūsų tinklininkai sutriuškino Kelmės tinklininkus net 15-4 ir laimėjo susitikimą 3-2. Raseinių „KKSC-Norvelitos“ – Kelmės „Las Sprendimai-Letpaka“ (17-25) (25-18) (22-25) (25-17) (15-4) 3-2.