Aukime ir tobulėkime drauge

Siųsti Versija spausdinimui

Šiluvos bendruomenė „Aušrinė“ siekia padėti vaikams ne tik turiningai praleisti vasaros atostogas, bet ir pažinti save tarp kitų, ugdytis, kurti savąjį pasaulį ir savo aplinką, ugdytis visapusiškai, kūrybiškai praturtinant save ir kitus nauja patirtimi, vertybėmis ir džiaugsmu, atskleidžiant ir suteikiant gyvenimui prasmę. Bendruomenės pirmininkė Judita Stoškienė, bendradarbiaudama su Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Šiluvos filialu, Raseinių kūno kultūros ir sporto centro specialiste Šiluvoje ir Šiluvos gimnazijos mokytoja Jurga Urbonavičiene, teikė paraišką Raseinių rajono savivaldybės vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformaliojo vaikų švietimo veiklų finansavimo konkursui bei suorganizavo vasaros edukacinę, pažintinę, turistinę stovyklą „Aukime ir tobulėkime drauge 2020“.
Visą savaitę stovykloje vyko įdomi veikla. Bitininkas Gediminas Armoška supažindino su vienu iš seniausių amatų – žvakių gamyba. Edukacijos dalyviai buvo apsupti vasariškai kvepiančio bičių vaško ir medaus aromato, susipažino su bičių vašku, sužinojo apie jo naudą sveikatai ir aplinkai, patys dalyvavo bičių vaško lydymo ir žvakių gamybos procese.
Keramikos edukacijoje „Ir mano rankose molis atgyja“ apžvelgta molio kilmė, keramikos raida, susipažinta su lietuvių liaudies lipdymo, dekoravimo tradicijomis, technikomis. Vaikučiai ne tik teoriškai, bet ir praktiškai prisilietė prie senas tradicijas menančio keramikos amato, realizavo savo idėjas, bendravo, sužinojo, kaip gimsta keramikos dirbiniai nuo molio gabaliuko iki išbaigto dirbinio. Savo sukurtais unikaliais keramikos dirbinėliais jie pasipuoš namus ar nudžiugins draugus. Buvo smagus, kupinas atradimų, kūrybos džiaugsmo užsiėmimas. Keramikos edukacinį užsiėmimą pravedė ir savo žiniomis dalijosi tautodailininkė, keramikė Alma Kisnieriūtė.
Per pažintinę išvyką į Platelius aplankėme Platelių dvaro sodybą, joje eksponuojamos Žemaitijos nacionalinio parko ir Užgavėnių ekspozicijos. Apžiūrėjome Žemaitijos nacionalinio parko lankytojų centre Plateliuose 2014 m. įrengtą ekspoziciją „Žemaitijos žemės slėpiniai“. Iš Platelių keliavome iki Beržoro bažnytkaimio, pakeliui užlipome ant Cidabro kalno esančio 15 m aukščio Siberijos apžvalgos bokšto. Iš bokšto matyti Platelių ir Beržoro ežerai, Siberijos pelkė – viena vertingiausių pelkių Žemaitijos nacionaliniame parke, paskelbta telmologiniu draustiniu. Aplankėme  Šv. Stanislovo bažnyčios pastatų kompleksą – Šv. Stanislovo bažnyčią, varpinę ir koplyčią.
Vykome į Raubonių „Dino dragon“ ir „Zooparką“. Dinozaurų ir drakonų parke yra daug natūralaus dydžio riaumojančių dinozaurų kopijų ir judančių drakonų, jie neįprasta išvaizda stebina ne vieną parko lankytoją. Mini zoologijos sodas įsikūręs šalia dinozaurų ir drakonų parko. Čia gyvena nemažai laukinių gyvūnų: rudosios meškos, liūtas, puma, lūšys, elniai, surikatos, dygliatriušės ir daug kitų gyvūnų, o iš viso jų daugiau nei 140. Kai kuriuos gyvūnus buvo galima aplankyti specialiai įrengtuose aptvaruose ir iš arti su jais pabendrauti. Vaikučiai džiaugėsi įvairiais atrakcionais.
Floristinėje edukacijoje stovyklautojai išlaisvino savo meniškas idėjas, realizavo jas dekoruodami nuotraukų rėmelius floristinėmis priemonėmis: gėlytėmis, akmenukais, kriauklelėmis, karoliukais. Taip pat gaminosi magnetukus, juos dažė pasirinktomis spalvomis, dalijosi mintimis, kam galės padovanoti ar savo turimas magnetukų kolekcijas papildyti. Vaikai taip pat gebėjimus išbandė meninėje srityje – piešė spalvotu smėliu. Ši spalvinimo technika nepaliko abejingų, visi liko sužavėti.
Gimnazijos stadione stovyklautojai aktyviai leido laiką sportuodami, džiaugėsi didžiaisiais spalvotais muilo burbulais. Mankštino, žinoma, ir protą žaisdami stalo žaidimus, dėliodami dėliones.
Džiugu buvo matyti iš nuostabos ir smalsumo žibančias vaikų akis, suteikti jiems naujų potyrių, žinių, galimybę aplankyti ir pažinti lankomas Lietuvos vietas, dovanoti džiaugsmo akimirkų.
Organizatorių informacija

Komentarų nėra