Baigėsi fotomeno konkursas „Žemaitijos legenda“

Siųsti Versija spausdinimui

Fotomeno projektas „Žemaitijos legenda“ pradėtas įgyvendinti 2016 metais, kai asociacija „Idėjų upė“, bendradarbiaudama su Raseinių rajono kultūros centru, Raseinių krašto istorijos muziejumi, Žemaičių draugija, Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriumi, surengė pirmąjį fotodarbų  konkursą. Pagrindinis šio tęstinio projekto tikslas – puoselėti Žemaitijos, kaip unikalaus Lietuvos ir visos Europos regiono, istorinį paveldą, meninėmis priemonėmis atkuriant simbolinę sąsają tarp šio krašto tradicijos ir dabarties. Istorinė atmintis niekada nemiršta – ji tiesiog sukaupiama ją supančioje materijoje, tarsi veidrodyje atsispindėdama neišsenkančioje gamtos versmėje. Žmogus taip pat yra viena iš šio proceso grandžių, išsauganti savyje istorinio būvio transformacijas, tarsi atspaudas, kuriame užfiksuota visų egzistavusių kartų patirtis.
2019 metų fotomeno konkurso tema – HOMO (žmogus) pakvietė kūrybiškai pažvelgti į žmogaus temą meninėje fotografijoje. Tai nėra vien tik portreto žanras, autoriams buvo palikta interpretacijos laisvė, žmogus galėjo tiesiogiai nedominuoti nuotraukos kompozicijoje ir tapti jos menamu akcentu.
Šiemet konkurse dalyvavo 16 autorių iš Žemaitijos ir kitų Lietuvos vietų, vertinimo komisijai pateikti 59 darbai. Gruodžio mėnesį paaiškėjo konkurso laureatai, jie bus paskelbti ir apdovanoti parodos atidaryme Raseinių krašto istorijos muziejuje, išleistas geriausių darbų albumas.
Projekto rėmėjos – Lietuvos kultūros taryba ir Raseinių rajono savivaldybė.
Arūnas Kazlauskas,
RRKC projektų vadovas, projekto koordinatorius

Komentarų nėra