Bendruomeniškumo išvyka

Siųsti Versija spausdinimui

Rugsėjo 16 d. Gruzdiškės bendruomenės žmonės aplankė Šilutės kraštą. Kruopščiai suplanuotas maršrutas pasitvirtino – daug įspūdžių, daug skirtingų vaizdų, naujų žinių, idėjų, pažinčių. O visų svarbiausia – vieningos bendruomenės stiprinimas.
Kelionė prasidėjo apžiūrint Švėkšnos miestelį ir įspūdingą 65 m aukštį siekiančią Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčią. Eidami senu viaduku patekome į vieną gražiausių parkų Lietuvoje, prie vilos „Genowefa“. Toliau keliavome į Kintus. Ten susitikome su Vydūno kultūros centro direktore ir Kintų bendruomenės pirmininke Sigita, ji papasakojo, kuo gyvena Kintai, kokios jų problemos, lūkesčiai, kokie nuveikti darbai. Svečiavomės Vydūno kultūros centre įrengtose salėse bei aikštėje, kur vyksta bendruomenės renginiai, susirinkimai. Apžiūrėjome Kintų Didžiąją tują bei bendruomenės iniciatyva įrengtus pasivaikščiojimo takus, apžvalgos bokštą ir pliažą su poilsiavietėmis. Pakeliui į Mingės kaimą sustojome pasigėrėti pamario gamta. Pasivaikščiojome Aukštumalos pažintiniu taku – kiminų pasauliu. Mingės kaime pasivaišinome labai skania žuviene ir išplaukėme į kelionę laivu Minijos upe, mariomis, Nemuno ištakomis, Krokų lanka. Po pasiplaukiojimo vykome į Ventės Rago ornitologijos stotį ir muziejų, kur mūsų laukė šios stoties vedėjas vyr. ornitologas, be galo charizmatiškas ir įdomus žmogus, Vytautas Jusys. Pasivaikščioję po Ventės Rago molą užkopėme į švyturį ir nusipirkę lauktuvėms šviežiai rūkytos žuvies laimingai grįžome į namus.
Kelionė autobusu ir plaukimas laivu buvo finansuoti iš Raseinių rajono savivaldybės Kaimo plėtros programos pagal pateiktą projektą bendruomeniškumo skatinimui.
Ekskursiją organizavo Gruzdiškės kultūrinių renginių organizatorė Inga Vasiliauskienė ir kaimų bendruomenės pirmininkė Genovaitė Kveselienė.
Inga Vasiliauskienė

Komentarų nėra