Besibaigianti vasara kvepia žolynais

Siųsti Versija spausdinimui

Rugpjūčio 14 d. kraštiečių susitikimu prie Gruzdiškės kaimo kryžiaus prasidėjo Žolinės šventė „Besibaigianti vasara kvepia žolynais“, skirta Vietovardžių ir Žemaitijos metams paminėti. Prie uždegtos atminimo žvakelės tylos minute pagerbėme išėjusius anapilin. Susirinkusieji su svečiais – Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Raseinių filialo vokaliniu ansambliu „Svaja“, vadovaujami G.Grabienės, sugiedojo „Lietuvą brangią“ (žodžiai Maironio, muzika J.Naujelio).
Šventė tęsėsi Gruzdiškės biblio­tekoje. Eiles apie Lietuvą, vasarą ir bendrystę deklamavo jaunosios skaitytojos V.Klapatauskaitė, V.Mi­­­žutavičiūtė, G.Rašimaitė. R.Mus­­teikienė įtaigiai ir įdomiai pristatė savo fotografijų parodą „Vasara nuplasnojo drugeliais II“. Tai antroji Reginos paroda Gruzdiškės bibliotekoje. Bibliotekos lankytojai jau turėjo progos susipažinti su pirmąja parodos dalimi. Pasak autorės, „prieš Žolinę mano antroji drugelių „vada“ (nauja paroda) suplasnojo į Gruzdiškės biblioteką ir tupės ten visą mėnesį. Šiandien labai gražios šventės metu nuostabiai publikai pristačiau margaspalvius plasnotojus, paskui kuriuos braidžiau po pievas, po miškus“.
Skaitytoja L.Jurgelevičė susirinkusiuosius nudžiugino išraiškingai skaitydama V.Žilinskaitės humoreską „Jonas zooparke“. Pakylėtą dalyvių nuotaiką palydėjo Ariogalos kanklių muzikos mokyklos „Lyrika“ mokinės U.Tamošaitytė, P.Kavaliauskaitė ir A.Milčiūtė subtiliu lyriniu koncertu. Kanklininkės ne tik atliko meninę programą, bet ir supažindino su kanklių istorija. Pirmąkart kanklės paminėtos
1580 m. Jono Bretkūno „Biblijos“ vertimo rankraštyje. Pirmiausia kanklės paplito Žemaitijos regione, o vėliau visoje Lietuvoje. Merginos papasakojo ir apie savo muzikos mokyklos veiklas. Mūsų kraštietė muziejininkė L.Kantautienė pristatė savo naujausią dokumentinę knygą „Raseinių krašto žydai. Gyvenimai ir likimai“. Autorė knygą padovanojo bibliotekai. D.Klusienė priminė knygos „Kaimo šviesuolis“ paskirtį ir papasakojo apie naujus knygos įrašus, skirtus Redai ir Rosvaldui Kunickams.
Po oficialios dalies šventė persikėlė į kvapniais žolynais išpuoštas Gruzdiškės kaimų bendruomenės erdves. Vienoje iš jų šventės dalyvių laukė šventinis Žolinės koncertas, jį dovanojo vokalinis ansamblis „Svaja“. Prie vaišių stalo tęsėsi bendrystės pašnekesiai, diskusijos. Bendruomenės kiemelyje veikė žolynų fotostudija, buvo galima nusifotografuoti.
Šventėje dalyvavo svečiai: Raseinių seniūnijos seniūnas R.Klusas, Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Kalnujų filialo vyresn. bibliotekininkė D.Miniotienė, Verėduvos filialo vyresn. bibliotekininkė E.Anzelytė, Gruzdiškės kaimų bendruomenės pirmininkė G.Kveselienė.
Gruzdiškės bibliotekos skaitytojai ir lankytojai nuoširdžiai dėkoja pagrindiniams renginio rėmėjams: Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešajai bibliotekai, Raseinių seniūnijai, Gruzdiškės kaimų bendruomenei, vokaliniam ansambliui „Svaja“ ir vadovei G.Grabienei bei visiems, prisidėjusiems prie gražios Žolinės šventės.

Laimutė Babenskienė,
Gruzdiškės filialo vyresn. bibliotekininkė

Komentarų nėra