Betygaloje ir vėl žydėjo žemčiūgai

Siųsti Versija spausdinimui

O, laimė gimti čia ir čia užaugti,
Ir saugot duburių skaidriausią
gelmę,
Ir garbinti tą raustančių
žemčiūgų Žemę,
Vainikuotą rūtom!
J.Nekrošius

Žydinti Betygala jau trečią kartą sukvietė į Žemčiūgų šventę. Tai puiki proga pabendrauti, pasidžiaugti vieniems kitais, pailsėti nuo darbų ir praturtėti dvasiškai. Poetas Maironis apdainavo žemčiūgus – gėles, dabar vadinamas nasturtomis. Tačiau žemčiūgais žmonės kadaise vadino ir perlus. Taigi Betygala vasarą sužydėjo ryškiaspalviais gėlių žiedais, o per Žemčiūgų šventę sužibo poezijos ir muzikos perlais. Šventę laimino pats dangus, dovanojęs puikų orą.
Bendruomenės namų seklyčioje netradiciniuose pusryčiuose su arbatos ir poezijos žemčiūgais, kuriuos vedė šventės globėja, aktorė Virginija Kochanskytė, betygališkius pasveikino kunigas Romualdas Ramašauskas, savo eiles skaitė D.Peckuvienė, A.Vaičiulis, M.B.Navakauskienė, B.Viršilienė, V.Klevinskaitė.
Jau tradicija tapo per šventes vainikuoti Vytauto Didžiojo paminklą – dar vieną Betygalos perlą. Šventinė eisena paskui jaunimą, nešiną ąžuolo vainiku, prasidėjo nuo bendruomenės namų. Po nuskambėjusių posmų visi darniai sugiedojo „Lietuva brangi“. Sugrįžusius į miestelio skverą šventės dalyvius sveikino Seimo narė V.Ačienė, Raseinių rajono savivaldybės mero pavaduotojas K.Užemeckas, Seimo vicepirmininko A.Nekrošiaus padėjėjas A.Mielinis, VVG pirmininkas, Tarybos narys V.Blinstrubas, Tarybos nariai D.Kaupaitienė, J.Garliauskienė, V.Bulotas, J.Vazgys, Raseinių r. policijos komisariato bendruomenių pareigūnas D.Jonaitis, Raseinių garbės pilietė M.B.Navakauskienė, įstaigų, kaimo bendruomenių atstovai, kraštietis teisininkas M.Ignotas.
Po išsakytų gražių sveikinimų, palinkėjimų betygališkiams ir šventės svečiams koncertą „Dainų žemčiūgai“ dovanojo aktorė V.Kochanskytė ir operos solistas Liudas Mikalauskas. Jam akomponavo pianistė Virginija Unguraitytė-Levickienė. Klausytojus užbūrė atliekamos lietuviškos dainos, skambantys patys gražiausi poetų kūriniai, o širdis iškart papirko betarpiškas, nuoširdus L.Mikalausko bendravimas su publika, parodytas dėmesys.
Tėvas Stanislovas yra pasakęs: „Kad ir kokį darbą darytum, daryk su didžiausia meile, pajusi džiaugsmą.“ Su meile sodinti, su meile prižiūrėti nuostabiais žiedais pražydo žemčiūgai Betygaloje, džiugindami ir betygališkių, ir svečių akis. Bendruomenės pirmininkė Gema Račienė padėkojo  žmonėms už įdėtas pastangas kuriant grožį  Betygaloje, už pagalbą organizuojant šventę.
Šventę tęsė Ariogalos kapela „Šaltinėlis“, vadovaujama Jono Urbono, dovanodama klausytojams dainų ir valsų pynę.
Per Žemčiūgų šventę šurmuliavo amatų mugė, buvo galima įsigyti rankdarbių, paragauti midaus, giros. Betygalos kaimo bendruomenė dalyvauja projekte „Prisijungusi Lietuva“, todėl labai džiaugiamės, kad į šventę atvyko šio projekto komanda. Ji bendravo su betygališkiais, skatino naudotis internetu, kvietė atsakyti į klausimus ir laimėti prizų.
Šventė baigėsi, bet jau gimsta idėjos kitų metų šventei, kuri neabejotinai bus graži – kaip ir ši. Labai norime padėkoti šventės globėjai V.Kochanskytei už rūpestį, už Betygalos krašto garsinimą. Esame nuoširdžiai dėkingi L.Mikalauskui ir V.Unguraitytei-Levickienei už šventėje dovanotus muzikos perlus, Ariogalos kapelai „Šaltinėlis“ ir vadovui J.Urbonui už dovanotas melodijas, Donatui Kartanui už pagalbą. Dėkojame šventės rėmėjams – Žemės ūkio ministerijai, Raseinių rajono kultūros centrui, informaciniam rėmėjui savaitračiui „Alio, Raseiniai“ ir fotografams Vytaliui Judickui bei Pranui Laurinavičiui. Nuoširdžiai dėkojame svečiams, betygališkiams,  nepagailėjusiems laiko ir atvykusiems į šventę. Labai ačiū tariame visiems žmonėms, kurie gražino Betygalą, kurie sodino, laistė, prižiūrėjo žemčiūgus ne tik miestelio viešose erdvėse, bet ir savo kiemuose,  bei visiems tiems, kurie prisidėjo ruošiantis Žemčiūgų šventei. Tai jūsų visų dėka buvo gera šventėje ir yra gražu Betygaloje!
Regina Musteikienė,
Betygalos bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė

Komentarų nėra