2018 lapkričio
17
Šeštadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Betygalos vaikai susipažino su kario profesija

  Siųsti Versija spausdinimui

  Lapkričio 23-ioji – Lietuvos kariuomenės diena. Šia proga į Betygalos Maironio gimnaziją atvyko pirmoko Adrijaus tėtis – karys Vitalijus Lavreckis, Dariaus ir Girėno 2-osios rinktinės štabo aptarnavimo biuro vairuotojas.
  V.Lavreckis pirmokėliams pravedė įspūdingą užsiėmimą. Pasimatavę kario šalmą, liemenes ir kitas priemones, apžiūrėję miegmaišį, palapinę bei sauso maisto davinį, klasėje visi drauge ruošė stovyklavietę. Kad vaikai pasijustų tikrais kariais ir jų nepastebėtų priešas, Adrijaus mama Ina pirmokėlių veidus nutepė dažais. Adrijaus tėtis kompasu nustatė azimutus, parodė, kaip žemėlapyje surasti konkretų objektą. Vėliau vaikai mokėsi valyti nešvarų vandenį, daryti filtrą iš gamtinių medžiagų – dėjo anglies, samanų, žvyro.
  Gerokai išalkę visi kartu valgėme kareivišką košę, gėrėme ant spiritinės tabletės liepsnos virtą arbatą ir klausėmės atsakymų į vaikų užduotus klausimus. Be jokios abejonės, ragavome ir kareiviško sauso maisto davinio: duonelės su medumi, lazdyno riešutais bei juoduoju šokoladu.
  Vertingos pažintinės pamokos pabaigoje išsirikiavome kaip tikri kariškiai ir buvome apdovanoti, nes išlaikėme stovyklos įrengimo pratybas.
  Ačiū Adrijaus tėčiui ir mamai už pamoką apie kario profesiją bei jo kasdienybę.

  Ingrida Račickienė,
  pirmos klasės mokytoja
  metodininkė

  Komentarų nėra