Biblioteka Užkalniuose liko be stogo

Siųsti Versija spausdinimui

Arūnas DAMBRAUSKAS

Prastą kultūros įstaigų būklę dar labiau išryškino praūžusi vėtra. Užkalniuose ji nudraskė bibliotekos stogą.
„Pastatas nebuvo remontuotas nuo neatmenamų laikų, tad vėtros padariniai nieko nestebina. Nors Raseinių rajono biudžetas šiais metais numatytas mažesnis, tačiau ieškosime lėšų gamtos stichijos padarytiems nuostoliams atstatyti“, – savaitraščiui „Alio, Raseiniai“ sakė rajono savivaldybės Kultūros, švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Artūras Milašauskas. Jis pabrėžė, kad tame pastate, kur veikia biblioteka, yra ir mokykla, ir ambulatorija, ir vietos bendruomenės patalpos. Stogo neteko būtent bibliotekai priklausantys kambariai.
Apžiūrėti suniokoto pastato buvo atvykęs ir meras Dainius Šadauskis. Aukštų vietos valdininkų dėmesys teikia vilčių, kad bus pasirūpinta ne tik nukentėjusiu pastatu, bet ir kitomis rajono kultūros įstaigomis.
Raseinių rajono viešosios bibliotekos direktorė Daina Sutkevičienė sakė, jog apie prastą paastatų būklę savivaldybė buvo informuota gerokai anksčiau.
„Buvome pranešę, kad pro stogą skverbiasi vanduo, tačiau nežinojome, kad jo būklė – kritinė. Stogo remontui lėšų nebuvo surasta. Tikimės, kad bent dabar jų atsiras“, – vylėsi D.Sutkevičienė.
Direktorė sakė, kad teko išnešti knygas iš vieno bibliotekos kambario. Šiuo metu daroma būtinų remonto darbų sąmata, tačiau kiek kainuos stogo sutaisymas, kol kas neaišku. Remontą planuojama daryti pavasarį, atšilus orams.

Komentarų nėra