2019 rugsėjo
22
Sekmadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Bibliotekų bendradarbiavimas

  Siųsti Versija spausdinimui

  Jau keleri metai vyksta glaudus Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Betygalos, Ilgižių, Gruzdiškės ir Paliepių filialų bendradarbiavimas. Šiais metais – valstybės atkūrimo šimtmečio paminėjimo metais – jis tęsiasi.
  Betygalos vyr. bibliotekininkės Reginos Musteikienės fotografijų paroda „Vasara nuplasnojo drugeliais“ vyko Paliepių, Ilgižių filialuose. O ūkanotą lapkričio 8-osios rytą į protmūšį „100 klausimų apie Lietuvą“, skirtą valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, gausus skaitytojų būrys, taip pat Betygalos, Ilgižių, Paliepių bibliotekininkės susirinko Gruzdiškės bibliotekoje. Visus maloniai pasitiko vyresn. bibliotekininkė Laimutė Babenskienė. Prieš prasidedant protmūšiui atidaryta R.Musteikienės fotografijų paroda, ją pristatė pati autorė.
  Į renginį su dovanomis atvykęs Raseinių seniūnijos seniūnas Rolandas Klusas linkėjo dalyviams sėkmės varžytuvėse, taip pat padėkojo R.Musteikienei už parodą ir už tai, kad ji garsina Raseinių kraštą.
  Bibliotekos šeimininkė Laimutė burtų keliu išrinko komandas, jų kapitonais paskyrė filialų bibliotekininkes, supažindino su taisyklėmis ir išdalino užduotis. Užvirė karštos kovos, teko gerai pasukti galveles, prisiminti, kas pamiršta, sužinoti, kas nežinoma. Įveikus pirmąjį turą, vyko antras, trečias, ketvirtas, penktas… Niekas nenorėjo atsikvėpti – visus užvaldė azartas daugiau sužinoti apie Lietuvą.
  Vėliau, suskaičiavę balus, pasidžiaugę pasiektais rezultatais ir prizais, nenorėjome skirstytis. Nedidele taškų persvara 1 vieta atiteko „Raudonųjų“ komandai (kapitonė Nijolė), 2 – „Žaliųjų“ komandai (kapitonė Regina), 3 – „Geltonųjų“ komandai (kapitonė Birutė).
  Laimutės pastangomis bibliotekoje tvyrojo jaukumo, gerumo, bendrystės kupina atmosfera. Prie vaišėmis nukrauto stalo klausėmės skaitytojos Rasos Klapatauskienės skaitomo Gintarės Adomaitytės apsakymo apie spalvingą rudenį, savo kūrybos eiles skaitė Stasė Mažintienė ir Irena Lukauskienė. Knygų šviesos paliestas žmogus daug ką gali…
  Bibliotekoje akį traukė Aldonos Mickūnienės paveikslai iš šiaudelių, Joanos Urbonavičienės kryželiu siuvinėti paveikslėliai ir dar daug kitokių širdžiai mielų darbelių. Stebino jų gausa. L.Babenskienė su meile apibūdino kiekvieną tądien buvusį savo skaitytoją, atskleidė jų talentus ir sugebėjimus.
  Renginį finansavo Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka. Ačiū už tarpbibliotekinį bendradarbiavimą, skatinantį įgyti naujų žinių, pasisemti patirties, naujų idėjų, siekti geres­­-
  nių rezultatų nelengvame bibliotekininko darbe.

  Nijolė Staškevičienė,
  Paliepių filialo bibliotekininkė,
  Birutė Leskauskienė,
  Ilgižių filialo vyresn. bibliotekininkė

  Komentarų nėra