Būna ir taip (RKL)

Siųsti Versija spausdinimui

Žanas VITKUS

Niekam ne paslaptis – juodų dienų pasitaiko net ir aukščiausio lygio sportininkams. Tokia bėda nutiko ir mūsų krepšininkams svečiuose …vos neparašiau: ,,Pas Rudaičius“. Jaunoji karta galbūt nežino, kad buvo toks lietuviškas serialas – paprastas iki negalėjimo, opiumas liaudžiai. Šiaip ,,R“ raidelė čia tiko, nes susitikome su ,,Rinkuškių alumi“. Visas Biržų kraštas kvepia alumi – net ragauti nereikia. Turbūt mes to ir neįvertinome. Pradžia puiki (20:16). Šeimininkų komanda stipri – žinojome. Tačiau mes priekyje! Antras kėlinukas ne toks puikus, bet nuotaikos geros – 31:30 (jau ne mūsų naudai). Nelabai domiuosi astrologija, tačiau, matyt, koks nors juodas mėnulis buvo raudoname name ir jam po nosimi kalaviju mosavo koks nors Marsas (už nugaros, žinoma, stovėjo Kleopatra)… Prasidėjo negerumai. Klaidų darėme mažiau, dvitaškius metėme taikliau… Kamuolius periminėjome… Deja… Trečiajame ketvirtyje pelnėme mažokai taškų – 8. Šeimininkams to ir reikėjo – „pagavokablį“ (čia ne apie alų). Artyn mūsų jau nebeprisileido. Įdomumo dėlei – per visą varžybų laiką mes metėme tik vieną baudos metimą. Ir vėl astrologija. Pasibaigus rungtynėms rezultatas nebuvo gražus mūsų akiai – 72:56. Mes perėmėme net 14 kamuolių, biržiečiai tik 5. Turėjome laimėti. Atkovoti kamuoliai – čia mes nusileidome (28:46). O juk tai – mūsų vizitinė kortelė.

,,Rasams“ daugiausiai taškų pelnė N.Karlikanovas (18) bei V.Užkuraitis (16). Vietiniai gėrimai svečius labiau labiau (slaptas ginklas) veikia. Šį kartą posakis apie namų sienas (ne apie tai, kad jos apipelijusios) pasitvirtino. Apie šeimininkus nesakysiu nieko (blogo). Didesnė dalis nei pusė komandos įmetė daugiau kaip po 10 tšk. LAUKSIME.
Šilto daikto (pripildyto karšto vandens) po užpakaliu nelaikysime .,,Rasai“ žino savo galimybes – jie nemiegos. Kolektyvas keliamiems tikslams gali pasirodyti kiek per jaunas.
Laukiame Kėdainių – gal atsiveš dešrytės su agurkiukais. Prie agurkiukų kažko trūksta. Gal čia ir buvo klaida? Mūsų vyrai mėgsta cepelinus. Kadangi mes namuose po pirmo ketvirčio atsilikinėjome (18:22), taip ilgai tęstis negalėjo. Prieš didžiąją pertrauką (ko ir reikėjo tikėtis) mes jau pirmavome – 47:44. Švelniai tariant, tai jau poezija.
Nuotaika puiki. Trečiasis kėlinukas – krachas svečiams. ,,Virto ąžuolai“ – 32:12. Komentarų nereikia. Gaila kaimynų. Paskutinėje rungtynių atkarpoje liko tik formalumai (79:56). Čia kaip su fortepijonu – yra klavišai juodi, yra ir balti. Mes dažniau grojome baltais. 104:70 – pelnytai. Buvome taiklesni: baudų metimai 79 prieš 59 proc., dvitaškiai – 56 prieš 49
proc., tritaškiai – 41 prieš 39. Perėmėme net 14 kamuolių (svečiai 5), suklydome 15 kartų, šie – 25. Skaičiukai kalba patys už save. Vos nepamiršau – efektyvumo koeficientas 89 prieš 32. Savo burlentės vėl nepamiršo V.Savostjanovas (28 taškai), V.Užkuraitis (25). Juos puikiai rėmė ir kiti komandos draugai – H.Paulauskas (16), N.Karlikanovas (14),V.Bauža (10). Puikių žaidėjų tikrai turime, svarbiausia, kad zebrai nelakstytų skersai kelio… Manau, kad ne tik mano gera nuotaika.
Pagerbkime ir svečius: V.Marijošius (17 tšk.) bei A.Kelmelis (15 tšk.). To nepakako. Smagu, kad jie buvo kovingi – tai puošia varžybas. Jie – stengėsi.

Komentarų nėra