2019 rugpjūčio
23
Penktadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Černobyliečių ekskursija po Zarasų kraštą

  Siųsti Versija spausdinimui

  Ankstų birželio 30 d. rytą Raseinių r. černobyliečiai išsiruošė į kelionę. Susirinkome Ariogaloje, pasipuošėme mašinas Lietuvos trispalvėmis ir Černobylio logotipais. Nors oras ir nelepino, su gera nuotaika pajudėjome Zarasų link.
  Zarasuose mus pasitiko ekskursijos vadovai Tatjana ir Donatas Šimanskis. Pasivaišinę kava, arbata ir saldumynais, jų lydimi išvykome į pačias gražiausias vietas: aplankėme Stelmužės ąžuolą, koplyčią, Lygumų akmenį. Vėliau patraukėme prie Ilgio ežero, kuriame 1967 m. birželio 30 d. apsireiškė švenčiausioji Mergelė Marija. Grožėjomės Marijos statula ežero vandenyse, gėlių gausa, kryžiais. Pasimeldę kryželį palikome ir mes. Klausėmės smuikininko atliekamų melodijų. Visiems liko neišblėstantys prisiminimai.
  Vėliau grįžome į Zarasų miestą, ten vaikščiojome apžvalgos ratu, grožėjomės vaizdais. Turėjome plaukti laivu per didžiuosius ežerus, tačiau dėl didelio vėjo kapitonas mūsų neplukdė. Šiek tiek nusiminę nuvykome į salą, ten įsiruošėme palapinių stovyklą, susikūrėme laužą, žaidėme tinklinį, futbolą, smiginį. Linksmai praleidę vakarą ėjome miegoti. Ryte buvo labai šalta, tad vėl kūrėme laužą, virėme rūgštynių sriubą. Papusryčiavę dar pasižvalgėme po Zarasų apylinkes ir traukėme namo.
  Už šią kelionę nuoširdžiai dėkojame rėmėjams – Romaldui Zubielai, Ričardui Bartkui ir Česlovui Kenstavičiui.
  Gintarė M.,
  ekskursijos dalyvė

  Komentarų nėra