D.Šeškauskaitės fotografijų ir tapybos darbų paroda

Siųsti Versija spausdinimui

Gruodžio 27 d. šiltas ir jaukus vakaras Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje vainikavo 2019 metų renginių maratoną. Čia Daiva Šeškauskaitė, kurios veiklos sritys skaičiuojamos dešimtimis, pristatė savo fotografijų ir tapybos darbų parodą „Lietuviškos apeigos ir simboliai“, o jos sutuoktinis Bernd Gliwa savo naująją knygą „Lietuvos laumžirgiai“.
Parodos ir knygos autorius pristatė renginio organizatorė ir vedėja Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo ir kraštotyros skyriaus vyr. bibliotekininkė Asta Kriščiokaitienė.
Ką iki šiol mes žinojome apie laumžirgius? Beveik nieko. O štai B.Gliwa išleido net knygą apie tų mažų vabzdžių populiaciją Lietuvoje. Pasirodo, Lietuvoje aptikta 69 rūšys šių skraiduolių, kurie žmogui visai nepavojingi. Yra ir emigruojančių. Žodžiu, B.Gliwa yra visa galva pasinėręs į vis naujų rūšių laumžirgių paieškas, jų veisimosi bei gyvenimo analizę.
Ypač turtinga ir įvairi D.Šeš­kauskaitės gyvenimo ir veiklos biografija. Ji – etnologė, humanitarinių mokslų daktarė, dainų atlikėja, muzikantė, lektorė, apeigų vedėja ir renginių organizatorė, buvusi Lietuvos universitetų ir kolegijos dėstytoja, knygų, straipsnių autorė, mokslinių organizacinių komitetų narė, monografijų „Erotika tautosakoje“ ir „Sutartinės – senovės apeiginės giesmės“ autorė, knygų „Praviršulis“, „Sargelių pasakojimai“, „Patrauklios kaimo aplinkos išsaugojimas ir formavimas“ sudarytoja. Šiuo metu Daiva veda užsiėmimus apie lietuvių tikėjimą gamta, pasaulėžiūrą, pasaulėjautą, mitologiją, jaunimo ir porų problemas.
Savo darbų parodą ji pristatė taip pat labai originaliai. Tarp pasakojimų apie nuotraukose ir paveiksluose užfiksuotas senovės lietuvių apeigas ir simbolius skambėjo jos pačios atliekamos retai girdimos lietuvių liaudies dainos, pritariant gitara ir kanklėmis. Kas žinojo dainų žodžius, dainavo kartu, o kai kas palingavo į taktą. Daug, oi daug sužinojome apie savo lietuviškas ištakas! Į parodoje eksponuojamus paveikslus ji rekomendavo žvelgti giliau ir pamatyti vieną bendrą simbolį. Pamėginome suvesti akis į vieną žiūrėjimo tašką ir… pamatėme. Kai kas, sako, matė tik savo nosies galiuką.
Susirinkę raseiniškiai žavėjosi šių puikių svečių betarpišku bendravimu, didžiuliu žinių apie senovės lietuvių apeigas ir simbolius bagažu, pagarba ir dėmesiu dalyviams. Atėjusius į susitikimą jie vaišino pyragu, arbata, o atsisveikindama Daiva kiekvienam padovanojo savo įrašytų dainų kompaktinius diskus bei solidžią knygą „Erotika tautosakoje“. B.Gliwa Viešajai bibliotekai padovanojo naujausią savo knygą „Lietuvos laumžirgiai“ ir kartu su kitais garsiais gamtininkais išleistą knygą „Lietuvos laumžirgių paplitimo atlasas“. Ačiū už tokias gausias kalėdines dovanas ir parodą, ji raseiniškius džiugins iki 2020 m. sausio 28 d. Ateikite, žiūrėkite, vertinkite!
Rūta Gudžiūnienė

Komentarų nėra