Dalyvavome konkurse „Mums patinka žemėlapiai“

Siųsti Versija spausdinimui

Šiemet vėl buvo paskelbtas Barbaros Petchenik vardo pasaulinis vaikų žemėlapių konkursas „Mums patinka žemėlapiai“. Jis pradėtas organizuoti 1993 metais. Konkursas vyksta kas dveji metai per Tarptautinės kartografų asociacijos konferenciją. Šio konkurso tikslas – ne tik ugdyti kūrybiškumą, bet ir gerinti artimiausios aplinkos suvokimą bei skatinti pažvelgti globaliau.
Konkursą Lietuvoje jau aštuntą kartą nuo 2003 m. organizuoja Lietuvos kartografų draugija. Visi vaikai iki 16 metų amžiaus kviečiami piešti, tapyti ar kitomis priemonėmis kurti žemėlapius. Geriausi nacionalinės atrankos etapą įveikę darbai eksponuojami parodoje Vilniuje, darbų autoriai apdovanojami skirtingose kategorijose. Nacionalinės atrankos etape išrinkti šeši Lietuvai atstovausiantys darbai bus siunčiami į tarptautinę parodą Tokijuje (Japonija) ir varžysis dėl geriausių darbų skirtingose kategorijose titulo.
Šio konkurso nacionaliniame etape dalyvavo 8 Raseinių kultūros centro dailės studijos vaikai. Tarp 1 200 darbų buvo pastebėti net du dailės studijos jaunųjų menininkių piešiniai, sukurti Margaritos Griciūtės (7 m.) ir Jonės Klimaitės (13 m.). Jie pateko į parodą, suorganizuotą Vilniaus universiteto Botanikos sode Kairėnuose. Parodai atrinkti darbai yra prasmingi ir patraukiantys savitumu. Parodoje netrūksta žemėlapių, kuriuose spinduliuojamas pasididžiavimas Lietuva ir jos istorija, gėrėjimasis pasauliu. Abiem menininkėms buvo atsiųstos konkurso organizatorių padėkos už dalyvavimą konkurso darbų parodoje. Margaritos nutapytas kūrinys „Ji yra viena“ ir Jonės piešinys „Aš myliu pasaulį“ buvo originalūs ir prasmingi, stebinantys kūrybiškumu bei savitu požiūriu į pasaulio žemėlapius.

Dalia Rapalytė,
Raseinių rajono kultūros centro
dailės studijos vadovė

Komentarų nėra