Dangaus skliaute – vasara

Siųsti Versija spausdinimui

Vaizdavimuose, iškaltuose prieš penkis tūkstančius metų ant uolų, arkliai ne tik traukia žagrę, bet ir poromis įkinkyti į vežimą veža saulę dangaus skliautu. Spindėjo ir Katauskių filialo skaitytojų  akyse meilė ir aidėjo juokas Raseinių hipodromo arklidėse vaišinant žirgus morkomis, obuoliais, šukuojant ir glostant. Žirgų treneris Donatas Bartkus su meile papasakojo apie veislinių grynaveislių žirgų kasdieninį gyvenimą ir priežiūrą, apie kiekvieno žirgo vardo kilmę, charakterio savybes, išsamiai atsakė į klausimus apie žirgų veisimą, raitelių fizinį pasiruošimą ir lenktynes hipodrome. Jaukiame manieže, prižiūrimi raitelės Agnės Sankauskaitės ir trenerio, kiekvienas turėjo galimybę pajodinėti, pajusti ryšį su žirgu. Tiesa, sunkiau sekėsi užmegzti ryšį su elektriniu „žirgu-treniruokliu“, kuris „šuoliavo“ pagal trenerio parinką greitį, bet įdomu buvo gebėti teisingai išsilaikyti ir nugalėti save.

Daug dėmesio, paglostymų sulaukė ir šuo arklidėse, ir ponis kieme, o stovyklautojai padarė išvadą – neužtenka meilės žirgams norint tapti geru raiteliu, bet tai gera pradžia.

Kupini įspūdžių atvykome į kaimo turizmo sodybą „Pakalnė“, kur žaidėme „šlapią“ tinklinį ir  linksmai leidome laiką. Vilnijanti Dubysos srovė nuplukdė mūsų laišką su linkėjimais…

Bendravimas prie laužo kepant dešreles sutvirtino draugystę, toleranciją vienas kitam ir tai padėjo visiems draugiškai ieškoti „lobio“, dalyvauti estafetėse ir atlikti užduotis. Viena jų buvo surasti bibliotekoje knygą apie žirgą ir paskaityti ištraukas, visi klausėsi susimąstę…

Vasaros diena pabarstė lietaus lašų, bet paliko naujų nepatirtų įspūdžių ir gerą nuotaiką. Už šypsenas nuo ausies iki ausies nuoširdžiai dėkojame viešajai bibliotekai, kaimo turizmo sodybos savininkams J.ir E.Aukštakiams, hipodromo žirgų treneriui D.Bartkui, raitelei A.Sankauskaitei, Arvydui Enuksonui ir visiems palaikiusiems stovyklautojus.

Danutė Enuksonienė, Katauskių bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

Komentarų nėra