Derlingas ruduo Biliūnuose

Siųsti Versija spausdinimui

Kiekvienas sumanymas prasideda svajonėmis, o sumanymo virsmą realybe visuomet lydi ilgas ir varginantis darbas. Nepaisant pasaulinės COVID-19 pandemijos, kuri stipriai pakoregavo mūsų gyvenimus ir veiklas, Biliūnų kaimo bendruomenė džiaugiasi dviem įgyvendintais projektais.
Dalyvavę ir laimėję bendruomenių įtinklinimo projektą „Prisijungusi Lietuva“ sukūrėme savo bendruomenės tinklalapį https://biliunai.lt/. Jame nuo šiol dalysimės aktualiausia informacija. Pastaruoju metu tai ypač aktualu, nes daugiau kaip pusmetį siautėjanti pandemija pakeitė bendruomenės veiklas, sumažino tiesioginį bendravimą ir praretino susitikimus. Sukurtas tinklalapis tarnaus kaip bendruomenės veiklos naujienų ir aktualijų naujienraštis, jis padės įtraukti skaitmeninėje atskirtyje esančius bendruomenės narius, efektyviau rasti bendruomenei aktualių problemų sprendimo būdus ir priemones elektroninėje erdvėje. Tikimės, kad sėkmingai prisidėsime prie projekto „Prisijungusi Lietuva“ tikslo – padėti gyventojams išmokti efektyviai, saugiai, atsakingai naudotis informacinėmis technologijomis, internetu ir jo teikiamomis galimybėmis.
Kitas projektas – „Biliūnų viešosios erdvės atnaujinimas“, įgyvendintas pagal  Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2020 metų veiksmų plano įgyvendinimo 1.1.5 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ pateiktą paraišką, padėjo išpildyti senas svajones ir prisidėjo prie gyvenamosios vietos patrauklumo, žinomumo ir lankomumo, Biliūnų kaimo bendruomenės viešosios erdvės infrastruktūros statinių funkcio­nalumo, estetinės išvaizdos, ilgaamžiškumo, bendruomenės sutelkimo, solidarumo ir tapatybės, pilietiškumo stiprinimo, socialinės atskirties mažinimo, asmeninių ir socialinių gebėjimų, kultūrinės ir švietėjiškos veiklos, kūrybiškumo, saviraiškos, išprusimo  ugdymo.
Per talkas buvo perdažyti medinės infrastruktūros statiniai, atnaujinta viešojoje erdvėje esanti informacinė medžiaga, naujomis pakeistos Lietuvos trispalvė, istorinė ir Biliūnų kaimo bendruomenės vėliavos, pastatyta nauja ąžuolinė skulptūra „Diena ir naktis“. Joje gėlių ir lapų fragmentai žymi Biliūnų pokyčius, tiksintis laikrodis skaičiuoja iškilią istoriją nuo 1492 metų ir primena, kad labai svarbu niekada nesiliauti svajoti.
Vilma Račkauskienė,
Biliūnų kaimo bendruomenės pirmininkė

Komentarų nėra