Dideli kurčiųjų žingsniai į integraciją

Siųsti Versija spausdinimui

Kurtieji turi gražią šventę – Tarptautinę kurčiųjų dieną. Ji būna švenčiama tai savoje organizacijoje, tai organizuojama tarp rajonų. Lapkričio 8 d. vyksime į Kaišiadoryse organizuojamą tarprajoninę Tarptautinę kurčiųjų šventę.
Raseinių kurčiųjų pirminės organizacijos pirmininkė Genutė Eidukevičienė pasitarė su tarybos nariais ir nusprendė šiemet šią šventę paminėti savame rate. Nutarta pasikviesti Arūną Bražinską, Lietuvos kurčiųjų draugijos valdybos narį, Kauno apskrities gestų kalbos vertimų centro direktoriaus pavaduotoją, Vytauto Didžiojo universiteto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gestų kalbos lektorių, Pasaulio gestų kalbos vertėjų asociacijos tarybos narį, atsakingą už kurčiuosius vertėjus.
Šių metų liepos 23–27 d. A.Bražinskas dalyvavo Pasaulio kurčiųjų kongrese Paryžiuje. Jis papasakojo, kad Pasaulio kurčiųjų kongresai kas ketveri metai vyksta toje šalyje, kuri laimi nelengvame konkurse, laimėjusiai šaliai yra keliami nemaži reikalavimai. Pasak jo, mums yra daug ko pasimokyti iš kitų šalių kurčiųjų veiklos, kurtieji labai daug pasiekė visose srityse. Kas įmanoma, galima pritaikyti ir pas mus. Pavyzdžiui, tolimoji šalis Japonija turi 100 kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokyklų. Ši valstybė mokyklose labai didelį dėmesį teikia kurčiųjų gimtajai gestų kalbai. Net į kongresą Japonija atsivežė vieną klasę mažųjų mokinukų, kurie gražiai imitavo savo šalies himną ir dainas. Dar daug iš svečio pasakojimų sužinojome apie kitų šalių dėmesį kurtiesiems ir jų veiklas.
Į savo renginį taip pat pasikvietėme ir Raseinių rajono savivaldybės administracijos Socia­linės paramos skyriaus vedėją Loretą Laugalienę. Ji gražiais žodžiais pasveikino Raseinių kurčiuosius Tarptautinės kurčiųjų dienos proga, pirmininkei G.Eidukevičienei įteikė baltų rožių puokštę, linkėjo sėkmės dirbant su kurčiaisiais.
Paskui, kaip visada, susėdome prie suneštų skanėstų ir kavos bei arbatos aptarti, ką naujo sužinojome, ir dar pabendrauti su Arūnu. Šiltas bendravimas prie kavos puodelio aptariant naujienas jau tapo mūsų tradicija.

Regina Janionienė,
Raseinių pirminės kurčiųjų organizacijos
tarybos narė

Komentarų nėra