Dvi neeilinės sukaktys Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijoje

Siųsti Versija spausdinimui

Spalio 25-ąją Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija minėjo dvi svarbias ir gražias sukaktis. Pirmoji – jau 30 metų, kai Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijai, anksčiau – Viduklės vidurinei mokyklai, suteiktas Simono Stanevičiaus vardas. Antroji sukaktis – 220 metų, kai gimė ir pats filologas, rašytojas, žemietis Simonas  Stanevičius.
S.Stanevičiui prisiminti ir pagerbti tradiciškai kasmet skiriamas paskutinis spalio penktadienis, tačiau šį kartą, jubiliejinį, buvo skirtas visas mėnuo. Kiek­vieną pirmadienio rytmetį buvo skaitomos, analizuojamos, net „verčiamos“ į bendrinę kalbą S.Stanevičiaus pasakėčios, vyko respublikinis piešinių konkursas, pagal S.Stanevičiaus kūrybą (nuo pat rugpjūčio pabaigos!) buvo statomas spektaklis „Aitvarai“.  Paskutinę savaitę, belaukiant jubiliejaus, gimnazijos pagrindinis vestibiulis pražydo nuostabiomis rudeninėmis puokštėmis, sukurtomis visų klasių mokinių, mokytojų, administracijos, švietimo pagalbos specialistų, kūrybingų mamų.
Jubiliejaus dieną, spalio 25-ąją, nuo pat ryto 1–7 klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Tradiciniai lietuvių liaudies žaidimai“. Tuo metu vyresniesiems mokiniams vyko integruotos pamokos S.Stanevičiui ir gimnazijos istorijai įtvirtinti. 13 val. visi rinkosi į pramogų salę, kur vyko šventinis renginys „Šlovė visus sujudino“. Šventėje, kuri prasidėjo, ko gero, žinomiausia S.Stanevičiaus užrašyta daina „Aš padainuosiu dainų dainelę“, dalyvavo gražus būrys garbių svečių: Seimo narė Vida Ačienė, buvusi  Viduklės Simono Stanevičiaus vidurinės mokyklos ir gimnazijos direktorė Janina Jasiulienė, Seimo nario Arvydo Nekrošiaus padėjėjai Algimantas Mielinis ir Skaidrutė Žuvelaitienė, Raseinių rajono savivaldybės Švietimo kultūros ir ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Danutė Vizbarienė, administracijos direktoriaus pavaduotoja Irma Juknevičienė, Raseinių krašto istorijos muziejaus direktorė Birutė Kulpinskaitė, muziejininkas Klemensas Krolys (puikių prizų piešinių konkurso nugalėtojams steigėjas), kaimyninių ugdymo įstaigų atstovai, tėvai ir, žinoma, gimnazijos mokiniai ir mokytojai.
Šventinio renginio vedėja direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolanta Jonaitienė kvietė atvykusius svečius pasikalbėti, prisiminti visa, kas susiję su gimnazija ar S.Stanevičiumi. Draugiškus pašnekesius lydėjo gimnazijos mokinių ir mokytojų dainos, o finalinis renginio akcentas – spektaklis „Aitvarai“ – prikaustė visų šventės dalyvių ir žiūrovų dėmesį. Spektaklio personažai, šių dienų mokiniai, pateikdami ir analizuodami pasakėčių fabulas, transliavo opią emigracijos, Tėvynės meilės ir prigimtinių šaknų svarbos problemą, pateikė prielaidas šių problemų sprendimui. Nusilenkus aktoriams salė plojo atsistojusi. Režisierė ir spektaklio autorė Saulė Salvija Babrauskaitė dėkojo mokiniams už prasmingai kartu praleistą laiką, kūrybinius ieškojimus ir atradimus, už iniciatyvas ir bendrystę. O mokiniai ir gimnazijos direktorė Danutė Janukienė dėkojo Saulei Salvijai už įneštą naują vėją, už kūrybą ir pasiaukojamą darbą, už mokinių galimybę įbristi į naujus, nepažintus, bet labai pamiltus teatro vandenis.
Pasibaigus šventei gimnazijoje netilo emocijos. Kas džiaugėsi pavieniais pasirodymais, kas renginio visuma, kas tiesiog išgyveno šventines emocijas. Visi šventėje apsilankę svečiai pabrėžė Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos išskirtinumą. Ir dažnai nuskambėdavo retorinis klausimas –  jei Simono Stanevičiaus tėviškėje Kanopėnų kaime neabejotinai gyva stebuklinga, nežemiška aura, tai gal dėl jos įtakos ir gimnazija turi kažkokią savastį, energiją, išskirtinumą? Galbūt. Ir visai nesvarbu, yra ta auros įtaka, ar nėra, tačiau svarbiausia – tokiems išlikti.
Už šį gražų renginį bendruomenė dėkoja direktoriaus pavaduotojoms ugdymui J.Jonaitienei ir Audrai Samienei, kolektyvų vadovams Jolitai Čiuprovienei, Juozapui Juščiui, Romenai Antanavičienei, S.S.Babrauskaitei, Odetai Radžiūnei, Daurai Giedraitienei ir visiems prisidėjusiems prie šios šventės.
Šlovė visus sujudina, o sėkmė augina sparnus. Belieka juos drąsiai tiesti.
Romena Antanavičienė,
Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos
socialinė pedagogė

Komentarų nėra