2019 sausio
22
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Dviguba šventė Didžiuliuose

  Siųsti Versija spausdinimui

  Pati gražiausia pavasario šventė šv. Velykos – proga pabūti su šeima, vaikais ir anūkais, o Atvelykis skirtas draugų, kaimynų susitikimams ir nuoširdiems pasibuvimams. Nuo seno tikėta, kad pavasaris ateis greičiau, derlius geras bus, visi sveiki ir stiprūs būsime, jei per Atvelykį linksminsimės. Šitas paslaptis žinodami didžiuliškiai, maži ir dideli, susirinko į šventę.
  Atvelykis, arba vaikų Velykėlės, Didžiulių kaimo bendruomenėje buvo švenčiamas linksmai, išradingai ir gyvybingai. Šeimininkės vėl dažė kiaušinius, kepė pyragus, rišo pavasarines puokštes ir skubėjo į bendruomenės namus.
  Šventę pradėjome kartu su pavaduotoja Renata Aleksiejiene, linkėjome, kad su atbundančiu pavasariu, sugrįžtančiais paukščiais į namus ateitų švelnus saulės spindulys, pirmųjų pavasarinių gėlių kvapas, o su margučiais –
  stiprybė, meilė ir džiaugsmas. Velykų bobutė (Albina Jonylienė) ir Velykų kiškis (kaimo seniūnaitė Albina Švedienė) priminė Atvelykio šventės tradicijas, uždavinėjo mįsles, įvairias užduotis. Už teisingus atsakymus Velykų bobutė ir prizą įteikdavo.
  Mažieji susirinkę piešė ir savo piešiniais puošė, margino didelį kiaušinį. Lietuvos šimtmečiui paminėti nupiešta vienas už kitą gražesnių 100 piešinių. Vėliau vaikučiai kieme rideno margučius, varžėsi, kieno margutis stipriausias ir gražiausias. Visi džiaugėsi laimėtais prizais ir siurprizais, kuriuos dosniai dalijo Velykų bobutė ir kiškis.
  O kiškių pas mus buvo įvairių, nes juk tai – vienas iš Velykų simbolių. Kaip ir kiaušinis, jis yra gyvybės ir vaisingumo simbolis, anksčiau netgi buvo manyta, kad būtent kiškis atneša pavasarį. Už meniškus medinius kiškiukus dėkojame Česlovui Švedui ir Reimondui Stakauskui, o už nuostabią kiškių šeimyną iš šiaudų ačiū tariame Vaidai Stošienei.
  Padainavusios keletą dainų Didžiulių moterų ansamblio moterys kvietė: „Dainuokime, džiaukimės ir tuo džiugesiu dalykimės kasdieną, neatidėliokime gyvenimo, niekada nesakykime, kad šiandien neturime laiko, nes rytoj gal jau nebus jėgų, o poryt – gal mūsų pačių… Panašiai nutiko su mūsų bendruomenės pirtele – nedaug gyventojų suspėjo pasinaudoti atidėdami tai kitam kartui, o čia braukšt liepsna ir nieko nebėra.“
  Mums, didžiuliškiams, šis Velykų Prisikėlimas – dviguba šventė. Ir mūsų bendruomenės gyvavimo istorijoje tai bus fiksuojama kaip „prisikėlimo“ diena. Sulig 15 metų veiklos jubiliejumi, vykusiu 2017 m. gruodžio 3 d., jautėmės pakylėti, turtingi, turintys gražius, tvarkingus bendruomenės namus. Nepriekaištinga aplinka, įrengta pirtis –
  teko tikrai nemažai paplušėti, kad tai turėtume. Džiūgavome, kad belieka tik puoselėti, ką užgyvenome, ir daugiau laiko skirti kultūriniam gyvenimui, lankytis kaimyninėse bendruomenėse, daugiau keliauti. Bet šių metų vasario 4 d. kilęs gaisras pakeitė mūsų planus. Iš vakaro pakurta pirtis kitos dienos vidurdienį užsiliepsnojo. Visada atrodydavo, kad nelaimės aplanko tik kitus. Išgirsti, pamatai, atsidūsti ir pagalvoji, kad mums taip nenutiks, kad mes atsargūs. Bet nelaimės aplanko netikėtai, nelauktai ir paslapčia, neperspėjusi atėjo ir pas mus. Sudegė visa pirties patalpa, dalis stogo, šalia esančios virtuvės baldai aprūko, susiraitė, tapo nenaudojami. Mūsų gražioji pokylių salė buvo supilta vandeniu. Taigi darbymetis prasidėjo iš naujo. Ne veltui liaudies sakoma: jei nesugebi pasimokyti iš svetimų klaidų – mokytis iš savų. Dievulis čia mums skaudžią pamoką skyrė. Tai išgyvenę būsime budresni ir atsakingesni.
  Šiandien mes ir vėl gražūs, tvarkingi. Darbų atlikta labai daug – nėra vietos, nepaliestos statybininkų rankų. Didžiausia laimė, kad pastatas buvo apdraustas, bet be rėmėjų mes nebūtume tiek nuveikę. Už kokybiškai ir greitai atliktus darbus nuoširdžiai dėkojame statybinei įmonei „Projektas KARMA“ ir jos vadovams, už dovanotus dažus – UAB „Duliuksa“ dažų įmonei, už padovanotas specialias plytas pirčiai – UAB „SSF“ įmonei.
  Ačiū pačius juodžiausius tvarkymo darbus atlikusiems kaimo gyventojams, bendruomenės nariams ir jiems atsakingai, pareigingai vadovavusiai seniūnaitei A.Švedienei.
  Dėkojame Ilgižių ir Žibulių moterims, per Atvelykį mums padovanojusioms spektaklį „Atplėšta atvirutė“. Susirinkusieji dar ilgai bendravo prie arbatos puodelio, šoko ir dainavo. Už dalyvavimą renginyje dėkojame Ariogalos seniūnijos seniūnei Valerijai Jankauskienei, savivaldybės Tarybos nariui, Gėluvos bendruomenės pirmininkui Jonui Vazgiui, UAB „Raseinių vandenys“ atstovei Inai Lavreckienei, informavusiai apie laukiančias naujoves bei perdavusiai Berteškių kaimo bendruomenės sveikinimus ir dovanas. Ačiū visiems už linkėjimus, dovanas ir dalyvavimą.
  Diana Kaupaitienė,
  Didžiulių kaimo bendruomenės pirmininkė

  Komentarų nėra