2019 birželio
25
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Džiugi žinia iš Rumunijos

  Siųsti Versija spausdinimui

  Po ilgo laukimo pagaliau atkeliavo džiugi žinia iš Rumunijos, kur jaunieji Raseinių rajono kultūros centro menininkai dalyvavo XV tarptautiniame dailės ir dailiųjų amatų konkurse „Rudens spalvos“. Laikui bėgant šis meninis konkursas iš respublikinio tapo tarptautiniu, sujungdamas kūrybiškumą ir vaizduotę be sienų. Šį konkursą organizavo Lipovos miesto rotušės vaikų klubas.
  Konkurse dalyvavo 3 976 kūrėjai iš Rumunijos ir 500 jaunųjų dailininkų iš užsienio šalių: Bulgarijos, Indijos, Kinijos, Kroatijos, Latvijos, Lietuvos, Moldavijos, Prancūzijos, Serbijos, Slovėnijos, Turkijos ir Ukrainos. Buvo išdalyti 742 diplomai ir išleistas šio konkurso katalogas su pirmas vietas laimėjusių dalyvių piešiniais ir rankdarbiais. Kataloge yra ir Justino Mižutavičiaus tapybos darbas „Liepsnojantis miškas“.
  Rudens piešiniai visada būna labai spalvingi ir ekspresyvūs. Jiems dvasią įkvepia nuostabus gamtos spalvų žaismas. Tai buvo įamžinta ir raseiniškių kūryboje, ją puikiai įvertino rumunai. Dailės studijos vaikams buvo skirtos net trys prizinės vietos: Justinui (I vieta 11–16 m. amžiaus grupėje), Agnieškai Aukštakytei (II vieta pradinių klasių grupėje) ir Esterai Germanavičiūtei (II vieta 7–10 m. amžiaus grupėje). Visi jaunieji kūrėjai gavo konkurso diplomus. Vadovei iš Rumunijos atkeliavo padėka už puikius mokinių piešinius. Dailės studijos kūrėjų įvertinti piešiniai buvo eksponuojami tarptautinėje parodoje Rumunijoje Lipovos mieste.
  Džiugu, kad dailės studijos vaikai garsina Raseinius ne tik respublikoje, bet ir už jos ribų.
  Dalia Rapalytė,
  Raseinių rajono kultūros centro
  dailės studijos vadovė

  Komentarų nėra