Edukacija Vosiliškio bibliotekoje

Siųsti Versija spausdinimui

Noras pažinti, mokytis ir tobulėti lydi žmones visą gyvenimą. Naujoms patirtims ir žinioms įgyti Vosiliškio bibliotekoje suorganizuotas edukacinis užsiėmimas su dekoratyvinės plastikos stiklo meistre, dailės pedagoge Giedre Markauskiene.
Per užsiėmimą sužinojome, kad stiklas yra ne tik skaidri, patvari, ilgaamžė, bet ir sąlyginai labai tvirta medžiaga. Ji degama labai aukštoje temperatūroje, savybės kinta nuo dedamų atitinkamų priemaišų. Stiklo rūšių išgaunama daug ir įvairių.
Buvome supažindinti, kaip dekoratyviniame mene naudojant stiklo dervą galima pasigaminti įvairios bižuterijos. Sujungiant įvairias detales derva atlieka rišiklio vaidmenį. Jos dėti reikia nedaug, kad tik persigertų ir susijungtų panaudotos detalės. Taip ,,užšaldytos“ įvairios smulkmenos, gamtos inkliuzai nepakitę išlieka visą laiką.
Pasitelkę savo fantaziją, išmonę, išradingumą kūrėme įvairias kompozicijas. Vėliau pasitelkiant stiklo dervą jos buvo ,,užšaldytos“. Taip gimė originalūs pakabučiai, auskarai, žiedai.
Dalyviai užsiėmime eksperimentavo, patyrė atradimo ir kūrybos džiaugsmą, mokėsi bendravimo ir bendradarbiavimo. Buvo praleistas emociškai vertingas laikas, mokantis patirti, tobulėti, augti.
Daina Tendziagolskienė,
Vosiliškio bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

1 Komentaras

  1. Stiklas

    2020 - 07 -09 12:12

    Stiklas yra puiki medžiaga ir interjere. Nors žmonės dar bijo jį rinktis, bet dažnu atveju jis yra kur kas pigesnis ir ilgaamžiškesnis pasirinkimas nei, pavyzdžiui, akmens masės ar keramikinės plytelės.