Edukacinė išvyka į Platelius

Siųsti Versija spausdinimui

Nors visą savaitę lijo, bet lapkričio 5-osios rytas išaušo gražus. Tą dieną Raseinių rajono žmonių su negalia sąjungos Nemakščių skyriaus trylika narių vykome į Platelius. Tai buvo pažintinė edukacinė kelionė.
Pirmas sustojimas – Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centras. Čia susipažinome su senaisiais amatais, žemaičių kulinariniu paveldu. Degustavome žemaičių patiekalus – cibulynę, silkes, bulves su lupenomis. O koks skanumas buvo valgyti bulves su kanapių sėklomis! Ragavome ir žemaičių mielinio pyrago. Platelių amatų centre siūloma išmokti austi senovinėmis staklėmis, lieti žvakes, galima susipažinti su medžio drožyba ir kt.
Aplankėme nacionalinio parko ekspoziciją, susipažinome su Platelių dvaro svirnu. Dvaro arklidėje matėme gražią Užgavėnių ekspoziciją. Tai pirmasis Užgavėnių muziejus Lietuvoje – daugiau negu 250 įvairių „lėčynų“.
Paskutinė stotelė buvo prie raketų bazės. Tai viena iš pirmųjų karinė Tarybų Sąjungos požeminė balistinių raketų R-12 bazė, pastatyta netoli Platelių ežero. Po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo ir TSRS kariuomenės pasitraukimo požeminis statinys ilgą laiką buvo neprižiūrimas.
Dėkojame Raseinių rajono žmonių su negalia sąjungos pirmininkei Ritai, kad teikė nevyriausybinei organizacijai paraišką ir gavo lėšų, tad mums padengė dalį kelionės išlaidų. Dėkojame vairuotojui Alfonsui, kad saugiai grįžome į namus.
Regina Pratašienė,
Raseinių rajono žmonių su negalia sąjungos valdybos narė

Komentarų nėra