2019 birželio
25
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Edukacinė pamoka pradinukams

  Siųsti Versija spausdinimui

  Gruodžio 18 d. į Betygalos Maironio gimnaziją atvyko sesė Regina iš Šiluvos. Ją pakvietė antros klasės mokytoja Ingrida Račickienė. Pamokoje antrokus sesė pamokė žaidimų, papasakojo apie savo veiklą, paaiškino advento laukimo ir Kristaus gimimo šventės prasmę.
  Pamokėlė tęsėsi Betygalos kaimų bendruomenės namuose. Pradinukai susipažino su paplotėlio kepimo paslaptimis. Sesė Regina iškepė keletą paplotėlių, juos vaikai džiaugsmingai dalijosi ir valgė. Tikrasis kalėdaitis dar vadinamas plotkele, Dievo pyragu, Dievo duona – šventintu paplotėliu, kurio bendru ragavimu pradedama Kūčių vakarienė. Sesė Regina papasakojo, kad kalėdaitis kepamas iš geriausių, aukščiausios rūšies miltų. Suplakta tešla turi būti tąsesnė, kad kepama neliptų prie keptuvės, o iškepti kalėdaičiai mažiau trupėtų ir lūžinėtų. Juose įspaudžiami vaizdai iš Šv. Rašto, susiję su Jėzaus gimimu. Kalėdaitis simbolizuoja šeimos bendrystę ir vienybę. Paplotėliai gali būti ne tik balti, bet ir šiek tiek spalvinti, tuomet į tešlą įdedama maistinių dažų. Ant Kūčių stalo į lėkštelę reikia įdėti tiek paplotėlių, kiek bus žmonių prie stalo.
  Netradicinė susikaupimo pamokėlė suteikė žinių, iš kur ant šventinio stalo atkeliauja kalėdaitis. Ačiū Betygalos kaimų bendruomenės pirmininkei Gemai Račienei už suteiktas patalpas, o sesei Reginai už šiltą, nuoširdžią pamoką.
  Ingrida Račickienė, antros klasės mokytoja

  Komentarų nėra