2020 balandžio
5
Sekmadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Eglutės įžiebimo šventės

  Siųsti Versija spausdinimui

  Belaukiant šv. Kalėdų Viduklės miestelis buvo gražiai ir išradingai papuoštas, A.Svarinsko skvere visų žvilgsnius traukė prakartėlė, šviesų fontanas ir, žinoma, gražuolė Kalėdų eglė, kuri penktadienį, gruodžio 13 dieną, buvo iškilmingai įžiebta.
  Gausiai susirinkusius vidukliškius sveikino Viduklės parapijos klebonas A.Stanulis, jis pašventino prakartėlę. Seimo narė V.Ačienė su padėjėjomis J.Jasiuliene bei V.Trumpiute į šventę atvyko ne tuščiomis – Viduklės vaikučiams atvežė didžiulę dėžę dovanų, ant kurios puikavosi užrašas „Vaikų svajonės“. Savivaldybės tarybos narė ir Maltos ordino pagalbos tarnybos Viduklės grupės vadovė G.Visockienė po sveikinimo žodžių jautriai priminė susirinkusiems, kad šalia mūsų gyvena ir likimo nuskriaustų žmonių, reikalingų pagalbos ir globos. Ji kvietė į Krašto apsaugos savanorių pastatytas palapines pasivaišinti ypač gardžia maltiečių sriuba ir aukoti kilniam tikslui – vienišų nepasiturinčių senelių maitinimui.
  Eglės įžiebimo šventėje dalyvavęs rajono meras A.Bautronis netuščiažodžiavo, pasveikinęs vidukliškius artėjančių švenčių proga žodį perdavė Viduklės seniūnei D.Ulinskienei. Seniūnė nuoširdžiai padėkojo visiems, kurių rankos, idėjos, parama padėjo šventiškai papuošti skverą, miestelio gatves, surengti įspūdingą Kalėdų eglės įžiebimo vakaro programą.
  Po oficialios dalies vyko originalus, išradingas DJ MAMA ir rajono Kultūros centro darbuotojų kūrybinės grupės pasirodymas, buvo įžiebta gražuolė eglė, vaikučius aplankė Kalėdų Senelis, buvo išdalyti maišeliai su saldainiais, dangų raižė įspūdingi lazeriai, ugnies kaskadomis sproginėjo fejerverkai.
  Kuriant vidukliškių kalėdinę nuotaiką prisidėjo daug žmonių: parapijos klebonas A.Stanulis, seniūnijos darbuotojai, Maltos ordino pagalbos tarnybos Viduklės grupė su vadove G.Visockiene, Viduklės parapijos „Caritas“, gardžią, visų išgirtą sriubą išvirė L.Laurinaitienė, Krašto apsaugos savanoriai, UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“ Viduklės padalinio komanda su vadovu V.Užmedzkiu, Viduklės kaimų bendruomenė su pirmininke R.Morkuviene, bendruomenės Darbščiųjų rankų būrelio auksarankės, MB „Medžio tikrovė“ ir jos direktorius T.Branauskas, Kultūros centro Viduklėje kolektyvas ir vadovė A.Gailienė, šventę parėmė ūkininkai S.Marinas, D.Pocius, G.Baltrušaitis. Visiems jiems nuoširdžiai ačiū!
  Seniūnijos gyventojų vardu dėkojame Viduklės seniūnei D.Ulinskienei ir kultūrinių renginių organizatorei A.Gailienei, kurios buvo pagrindinės šios šventės strategės, idėjų generatorės ir organizatorės. Padėkos nusipelnė rajono Kultūros centras – už meninę programą, šventės apšvietimą ir įgarsinimą.
  Kalėdų eglė, įspūdinga prakartėlė dar kelias savaites žėrės skvere, čia lankysis, fotografuosis vidukliškiai ir jų svečiai.
  Angelė Šarkienė

  ******************

  Daug senių besmegenių, vaikų atliekamų dainų, geros nuotaikos ir, žinoma, fejerverkų – taip Gintaro kaimų bendruomenė įžiebė kalėdinę eglutę ir paskelbė gražiausių žiemos švenčių laukimo pradžią.
  Tradiciškai į eglės įžiebimo šventę gruodžio 6 d. vakarą rinkosi kaimo bendruomenė, nepabūgusi žvarbaus, šalto oro ir atvykusi pasidalyti didžiųjų žiemos švenčių laukimo nuotaikomis, pasigrožėti kiek neįprasta žaliaskare, kurią sukūrė ir puošė Jurgita Gailienė.
  Belaukiant Kalėdų Senelio, šventė prasidėjo Raseinių rajono kultūros centro Dainos studijos vaikų dainomis. Džiaugsmingiausia akimirka, kurios susirinkusieji laukė – Kalėdų Senelio pasirodymas. Kadangi šventės tema buvo senių besmegenių sąskrydis, Kalėdų Senelis atvyko papuoštu lemputėmis vežimaičiu, o jį tempė seniai besmegeniai. Kalėdų Seneliui paprašius, visi kartu įžiebėme Kalėdų eglutę. Spalvingomis girliandomis suspindusi Gintaro kaimų bendruomenės eglė pradžiugino ir dovanojo daugybę gerų emocijų gyventojams. Be to, šventės dalyvių laukė staigmena – kiekvienas gavo po gardžią dovaną. Išdalijus dovanas svečiai ragavo Dariaus Mažinto virtą gardžią kopūstienę. Šventę vainikavo fantastiški ir griausmingi fejerverkai, o juos padovanojo UAB „Danspin“. Už šventines eglutės lemputes ir saldžias dovanas dėkojame Raseinių seniūnijos seniūnui R.Klusui.
  Dėkojame visiems dalyvavusiems – už jų kūrybiškumą, bendruomeniškumą ir norą prisidėti prie šios gražios šventės nuotaikos kūrimo.
  Dovanos išdalytos, eglė įžiebta, kaimas pasipuošęs. Dabar belieka tikėtis, kad stebuklų nakties laukimas neprailgs.
  Greta Narbutienė,
  bendruomenės narė

  *******************

  Gruodžio 10 d. vyko Ariogalos miesto aikštės atidarymo ir kalėdinės eglės įžiebimo šventė. Šventėje ariogališkius sveikino ir gerų švenčių linkėjo Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis, mero pavaduotojas Kęstutis Užemeckas, Ariogalos seniūnas Saulius Buividas. 18 val. prasidėjo „Kalėdinis žvaigždžių šou su DJ MAMA“ ir buvo įžiebta Ariogalos Kalėdų eglutė.
  Raseinių rajono kultūros centro informacija

  ****************

  Gruodžio 10 d. 12 val. Raseinių rajono kultūros centro Dainos studija dalyvavo Raseinių specialiosios mokyklos eglutės įžiebime. Mūsų laukė nuostabi aplinka, daug šiltų šypsenų ir nuostabaus grožio eglutė. Šventėje dešimt Dainos studijos dainorėlių atliko keturis kūrinius. Šventės būta išties spalvotos.
  Toma Augustanavičienė, Dainos studijos vadovė

  ****************

  Gruodžio 14 d. pavakare, nors oras buvo tikrai nekoks – šlapdriba, šiluviškiai rinkosi į seniūnijos eglutės įžiebimo šventę miestelio Turgaus aikštėje.
  Šiemet tai nebuvo šou, juo labiau kad adventas – susikaupimo, apmąstymų ir rimties laikas… Tad buvo vystoma idėja pastebėti ir padėkoti žmonėms, kurie kantriai, dėmesingai išklauso šalia esantį, geba pastebėti kito akyse dar net nepasirodžiusią ašarą. Matyt, nuo čia ir prasideda tikrasis žmoniškumas, virstantis jautrumu ir gerumu kasdieniuose žmonių santykiuose. Taip kuriamas širdies dėsnis…
  Kandidatus, kuriems buvo padėkota, siūlė patys seniūnijos gyventojai, jie iš dalies ir dovanėles paruošė. Šiluvos seniūnijoje yra tikrai ne vienas žmogus, nuo kurio gerumo įsižiebė užgesusi Kalėdų žvaigždė, o nuo jos ir Kalėdų Senelis Arvydas Enuksonas galėjo lengvai įžiebti atnaujintą Šiluvos eglutę. Tai nuo žmonių gerumo ji suspindo. O kad būtų pastebėti šalia esantys žmonės, kurių dėka gyvenimas pasidaro gražesnis, lengvesnis, ir kad jiems būtų padėkota, prisidėjo Šiluvos seniūnija – seniūnas Juozas Šlepas, jo pavaduotoja Rita Tamutienė, komunalinio ūkio darbininkai, meninę programą pravedė Šiluvos „Cinkelio“ artistės Dalia Valantinienė, Laima Ivanauskienė, Alma Tijūnaitienė, Bronė Benekeraitienė, Stasė Aleksandravičienė, Raseinių rajono kultūros centro Dainos studijos jaunimas, vadovė Toma Augustanavičienė, šokių studijos „Svajonė“ šokėjėliai, vadovė Laura Balserienė, Prezidento Jono Žemaičio ir Nemakščių gimnazijų šokėjai, vadovė Milda Urniežienė.
  Renginio įgarsinimo ir apšvietimo darbus atliko Raseinių rajono kultūros centro darbuotojai Domantas Valinčius, Nerijus Guntarskis. Šiluvos bendruomenės „Aušrinė“ pirmininkė Judita Stoškienė su savo komanda pasirūpino karšta arbata, kad žmonės apšiltų, seniūnija – sausainiais prie arbatos. O kad galėtume visiems šiems žmonėms padėkoti, prisidėjo dosnios širdies žmonės: seniūnijos bendruomenių pirmininkai, verslininkai J. ir E.Aukštakiai („Pakalnės“ sodyba), A.Butkus (Raseiniai), G.Šimanskis (Vilnius), D.Valantinienė (Raseiniai).
  Šiluvos seniūnijos žmonės dar kartą susivienijo gražiam bendradarbiavimui, suglaudė pečius vienam tikslui – seniūnijos eglutės įžiebimo renginiui.
  Birutė Greicienė,
  kultūrinių renginių organizatorė Šiluvoje

  1 Komentaras

  1. soulkitchen.lt

   2020 - 03 -26 11:42

   Labai patinka su šeima kartu nuvažiuoti pažiūrėti eglutės įžiebimo. Labai gražu ir malonu būna. Po to namuose mūsų jau laukia iš anksto užsakytas tortukas. Iš ten jau ne pirmus metus užsisakome, nes skonis tiesiog fantastiškas ir toks kalėdinis.