2019 lapkričio
20
Trečiadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Ekskursija į Kauną

  Siųsti Versija spausdinimui

  Pavasariškai šiltą, saulėtą balandžio 5-osios rytmetį Milašaičių, Betygalos, Ilgižių ir Paliepių bibliotekininkės vyko į ekskursiją, į Prezidento Valdo Adamkaus biblioteką-muziejų Kaune, kur laukė VDU Humanitarinių mokslų fakulteto sekretoriato referentė Alisija Rupšienė. Tokia prezidentinė biblioteka-muziejus Lietuvoje vienintelė (visoje Europoje tokių yra tik keletas). Ji buvo įkurta 2016 m. balandžio 29 d. remiantis JAV nusistovėjusia prezidentų palikimo saugojimo ir sklaidos forma. Pastatytas šis pastatas 1910 m., jame veikė Lietuvos užsienio reikalų ministerija.
  Ekskursijos gidas VDU politologijos studentas Manvydas supažindino mus su pirmame pastato aukšte įsikūrusia prezidentine biblioteka, kuri šiek tiek skiriasi nuo įprastinės, nes knygos išsinešti į namus neišduodamos. Jomis daugiausia naudojasi VDU studentai vietoje. Antrame ir trečiame pastato aukštuose įsikūręs ekspozicijų muziejus. Gidas išsamiai papasakojo apie V.Adamkaus sportinę karjerą, supažindino su įvairiais sporto trofėjais, archyviniu fondu, kurį sudaro su V.Adamkaus veikla JAV susiję dokumentai. Apžiūrėjome Adamkų šeimos paveikslų kolekcijos dalį, P.Juškos tapytus Almos Adamkienės ir V.Adamkaus portretus, už įvairius nuopelnus gautus apdovanojimus. Stebino jų gausa.
  Grįžome kupinos šiltų emocijų, kiekviena gerokai praplėtusi savo akiratį, kartu patyrusios daug naujų įspūdžių ir parvežėme savo bibliotekoms po dovanotą knygą. Nuoširdžiai dėkojame už idėją ir pakvietimą aplankyti biblioteką-muziejų gerbiamam prof. E.Aleksandravičiui ir Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos direktorei Dainai Sutkevičienei už suteiktą galimybę vykti.
  Nijolė Staškevičienė,
  Paliepių bibliotekos bibliotekininkė

  Komentarų nėra