2018 rugsėjo
19
Trečiadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Ekskursija į Valstybės pažinimo centrą

  Siųsti Versija spausdinimui

  VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centrą lankantys vaikučiai, lydimi socialinių pedagogių Vilmos Ambrozaitienės ir Rasos Stankuvienės, apsilankė Valstybės pažinimo centre. Tai pirmas Lietuvoje modernus edukacinis centras, išsamiai pristatantis, kaip veikia valstybė ir kaip demokratinės valstybės kūrime ir valdyme dalyvauja svarbiausias jos elementas – pilietis. Šiuo metu tai bene interaktyviausias muziejus Lietuvoje.
  Vaikučiai susipažino su informacija apie prezidentų kadencijas nuo 1991 m.: Algirdo Brazausko, Valdo Adamkaus, Rolando Pakso, Dalios Grybauskaitės. Vaikučius gidė suskirstė į keturias komandas, davė užduotis, išdalijo planšetinius kompiuterius. Kiekvienas turėjo užsiregistruoti, nurodyti savo vardą, amžių, miestą. Vėliau ieškojome atsakymų į pateiktas užduotis.
  Atlikdami žaismingas užduotis, vaikai prisiminė Lietuvos istorijos įvykius ir tyrinėjo Lietuvos prezidentų darbą. Kodėl Lietuvai vadovauja būtent prezidentas? Ką jis veikia darbo dienomis ir kuo užsiima laisvalaikiu? Kokias dovanas Lietuvai yra padovanoję kitų šalių atstovai ir kodėl priimta jomis keistis? Atsakymų į šiuos klausimus vaikai ieškojo remdamiesi tiek ekspozicijos informacija, tiek asmenine patirtimi.
  Atsidėkodami už edukacinę programą, gidei padovanojome iš Raseinių atvežtą naminės duonos kepalą. Pagilinę istorijos žinias su puikia nuotaika grįžome namo.
  Vilma Ambrozaitienė ir Rasa Stankuvienė,
  VšĮ Raseinių socialinių paslaugų Vaikų dienos užimtumo centro socialinės pedagogės

  Komentarų nėra