Gaisravietėje rasti trijų vyrų lavonai

Siųsti Versija spausdinimui

Gytis SADŪNAS

Raseinių r. Kasiulkų kaime iki pamatų supleškėjus mediniam gyvenamajam namui buvo aptikti trijų vyrų lavonai. Įtariama, kad kilus gaisrui jie buvo apsvaigę nuo pačių išsivirtos samanės.
Penktadienį, apie pusę dešimtos, Raseinių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba gavo pranešimą, jog Ariogalos sen. Kasiulkų kaime dega medinis gyvenamasis namas. Kaimynai gaisrą pastebėjo tik tuomet, kai namo stogą jau laižė ugnies liežuviai. Atvykus ugniagesiams, visas pastatas jau degė atvira liepsna.
Su ugnimi kovojo trys ugniagesių gelbėtojų brigados. Gaisras buvo lokalizuotas apie 10 val. 40 min. Medinis gyvenamasis namas sudegė iki pat pamatų. Kadangi buvo įtarta, jog pastate galėjo būti žmonių, ugniagesiai gelbėtojai iškart pradėjo jų paiešką. Maždaug po valandos gaisravietėje buvo rastas stipriai apdegęs namo šeimininko lavonas. Kadangi sodiečio kaimynai tikino, jog name galėjo būti ir daugiau žmonių, toliau kasinėjant degėsius buvo rastas dar vieno stipriai apdegusio vyro lavonas.
Maždaug po valandos buvo aptikta ir trečioji nelaimės auka. Paieškos nutrauktos tik po pietų.

Skaudžios nelaimės priežastis tiria Raseinių policijos pareigūnai. Jau nustatyta, kad gaisras kilo dėl netvarkingai kūrentos krosnies. Nuo šoktelėjusios žiežirbos užsidegė netoli jos sumesti rūbai. O nuo jų ugnis įsiplieskė akimirksniu. Įtariama, kad kilus gaisrui gyvenamajame name buvo vyrai, apsvaigę nuo pačių išsivirtos samanės. Kas galėjo svečiuotis pas vienkiemyje gyvenantį vienišą vyrą, šiuo metu dar nustatinėjama, kadangi iškart nustatyti kitų dviejų žuvusių tapatybę buvo nebeįmanoma.
Raseinių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinio priešgaisrinio poskyrio viršininkas Edmundas Milkevičius tvirtina, kad atokiame name buvo verdama naminė degtinė. Aptikta visa tam reikalinga įranga. „Tikėtina, kad vyrams išsigelbėti nepavyko dėl to, kad jie buvo apsvaigę nuo naminukės. Ugniagesiams atvykus namo stogas buvo įgriuvęs. Viduje vienas lavonas buvo aptiktas prie lango, kitas – prie durų. Vyrai turbūt dar bandė gelbėtis nuo ugnies šliauždami“,– pasakojo pareigūnas E. Milkevičius. Anot jo, išsiaiškinta, kad per gaisrą sprogo bidonas, kuriame laikyta naminukė. Todėl manoma, kad viduje buvę žmonės buvo apsvaiginti sprogimo bangos.
Ariogalos seniūnas Juozas Labanauskas pasakojo, jog tragiškai žuvęs 44 metų amžiaus Kasiulkų kaimo vienkiemio šeimininkas Antanas Žiaukas – buvęs afganistanietis. ,,Grįžus iš karo, jam smarkiai sušlubavo sveikata, pakriko nervai. Nors Anapilin iškeliavęs Antanas ir buvo sukūręs šeimą, tačiau jau kelerius metus gyveno atskirai nuo žmonos. Mirus motinai, jaunas vyras vis dažniau savo vienatvę skandindavo taurelėje. Nelaimės dieną pas jį svečiavosi du draugai iš Kauno. Per gaisrą supleškėjo visas sodiečio turtas. Liko tik du arkliai ir šuniukas. Netoliese gyvenančio ūkininko Juliaus Čepo paprašiau, kad juos laikinai prižiūrėtų ir pašertų“,– atviravo Ariogalos seniūnas J. Labanauskas.

Komentarų nėra