Gera būti kartu

Siųsti Versija spausdinimui

Greitai bėga vasara, tad norėjosi, kad kuo ilgiau išliktų atostogų įspūdžiai, kad geri prisiminimai skatintų laukti susitikimų su draugais Katauskių bibliotekoje. Jau tradicija tapusi ir susidomėjimo sulaukusi turiningai ir linksmai praleista naktis suteikė naujų spalvų įprastoms patirtims, paskatino ir sudarė galimybes vaikams ir jaunimui atskleisti save individualiuose ar grupiniuose užsiėmimuose.
Gera būti kartu, tačiau ir turėti keturkojį draugą – daugelio vaikų svajonė. Tą popietę buvimas su šuniukais buvo daugiau nei maloniai praleistas laikas. Į kaniterapijos užsiėmimą „Duok leteną, aš – tavo draugas“ iš Kauno atvyko dailės terapeutė, dresuotoja Ineta Martinkevičiūtė ir dresuotoja, psichologė Monika Žemaitaitytė su protingomis, budriomis, energingomis borderkolių veislės kalytėmis Mūza ir Arija. Merginos profesio­naliai supažindino, kaip su šuniukais bendradarbiauti siekiant tikslo, žaidė kartu su vaikais žaidimus, leido Mūzą ir Ariją maitinti, puošti, šukuoti, skaityti joms knygas. Aidėjo laimingų balsų šurmulys, kiekvienas norėjo pabūti dresuotoju, o šuniukai mielai leidosi glostomi, klusniai vykdė komandas. Ir štai ant torto – „vyšnia“ – į didelį draugų būrį buvo pakviestas mažutis ir toks mielas, jau mokantis vykdyti komandas šuniukas Mukas. Jis tuoj pat užkariavo visų simpatijas ir meilę. Vaikai jautėsi laimingi, atsipalaidavę, motyvuoti ir draugiški vieni kitiems, žavėjosi ir negailėjo aplodismentų Gretai ir Paulinai už jų sukurtą šokį.
Padėkoję gyvūnų priežiūros specialistėms dresuotojoms Inetai ir Monikai, atsisveikinę su pavargusiais nuo dėmesio keturkojais draugais ir kupini puikių įspūdžių, nakties bibliotekoje dalyviai savo meninių gebėjimų atskleisti buvo pakviesti dailės meno terapijos užsiėmime „Mano minčių mozaika“. Užsiėmimo vadovė dekoratyvinės plastikos stiklo meistrė, dailės pedagogė Giedrė Markauskienė profesionaliai skatino kūrybinį smalsumą, dalijosi žiniomis, kaip ant padėkliuko sukurti piešinį, kuriame vaizdas suklijuojamas iš įvairiaspalvių blizgių ar matinių keramikos šukių. Tai buvo susikaupimo, terapijos laikas, jis leido nukeliauti į savo sukurtą pasaulį, improvizuoti, išbandyti ir atrasti save. Keramikos darbelių paroda bibliotekoje traukia visų lankytojų dėmesį.
Atrodo, nepastebimai už lango atsėlino paslaptinga, dvelkianti lietaus lašais, bet šilta vasaros naktis. Padėkoję Giedrei, pasigėrėję savo darbais, vaikai susirinko prie kieme degančio laužo, kepė zefyrus ir dešreles. Visi nekantriai laukė naktinio žygio „Surask lobį“. Išrinkta komandos kapitone Greta išvedė naktį būrį su prožektoriais pagal nuorodas jo ieškoti. Atliekant užduotis skambėjo kaime dainos, juokas ir jaunų balsų klegesys. Nenutilo jis iki ryto. Visus suvienijo bendravimo kultūrą, išradingumą, draugiškumą skatinantys žaidimai. Vaikai šoko ir dainavo karaokę, žiūrėjo filmus.
Renginys buvo skirtas Žemaitijos metams paminėti. Bibliotekoje bandėme kalbėti žemaitiškai, prisiminėme rašytojus ir jų kūrybą.
Už paramą ir palaikymą dėkingi Raseinių viešajai bibliotekai, UAB „Rivaka“ direktoriui V.Vasiliauskui, Katauskių bendruomenės pirmininkui J.Galinaičiui, kaimo turizmo sodybos „Pakalnė“ savininkei J.Aukštakienei, savanoriams Giedrei, Linai, Arvydui ir visiems prisidėjusiems prie įdomiai praleistos nakties bibliotekoje.

Danutė Enuksonienė,
Katauskių bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

Komentarų nėra