Gimnazistai dalyvavo „Erasmus+“ projekte „Capture nature“ Norvegijoje

Siųsti Versija spausdinimui

Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos mokiniai spalio mėnesį buvo išvykę į kalnuotąją Norvegiją, kur saugomame rezervate, netoli vulkaninio ežero, Vindfjelltunet miestelyje, vyko „Erasmus+“ projektas. Gimnazijos moksleiviai kiekvienais mokslo metais turi galimybių dalyvauti panašiuose projektuose. Šį kartą tema buvo labai įdomi – „Pagauk gamtą“. Nagrinėtos klimato atšilimo, taršos problemos. Aptarti galimi individualūs ir bendri problemų sprendimo variantai.
Užsiėmimai, kurie vyko mišriose kultūrinėse grupėse, pagerino mokinių ne tik bendravimo, komunikavimo gebėjimus, bet ir patobulino komandinio darbo, atsakomybės, asmeninio indėlio į bendrą veiklą įgūdžius. Didžiuotis savo šalimi, paveldu ir kalba paskatino organizatorių rengiami kultūriniai vakarai. Gimnazistai savo šalį pristatė su pasididžiavimu. Kitų šalių dalyvių entuziazmas dalyvauti lietuvių organizuojamuose žaidimuose-iššūkiuose buvo linksmiausia projekto dalis. Džiugu, kad apie mūsų šalį visi dalyviai išsivežė naujų žinių, patirties ir sulaužytų stereotipų.
Bendra „Erasmus+“ projekto idėja – nutiesti tarpkultūrinius ir tarpkontinentinius bendravimo tiltus tarp jaunų žmonių iš įvairių šalių. Šiame projekte dalyviai susirinko iš Norvegijos, Didžiosios Britanijos, Turkijos, Slovakijos ir Lietuvos, t. y. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos. Devyni gimnazistai ir dvi mokytojos (G.Tytmonienė, A.Rašimaitė) dalyvavo simuliaciniuose užsiėmimuose, orientacinėse užduotyse, bendros strategijos kūrime, kūrybiniuose procesuose. Visi dalyviai įgijo ir patobulino net 8 kompetencijas. Dešimt dienų vyko tikrų tikriausias mokymasis mokytis. Ar tokie projektai reikalingi? Atsakymas vienareikšmiškas – taip.
VSSG projekto dalyviai

Komentarų nėra